YENTÜR: MESLEĞİ YAPAMAZ DURUMA GELDİK

Okunma: 24
YEREL HABER 8 Nisan 2021 10:33
Videoyu Aç YENTÜR: MESLEĞİ YAPAMAZ DURUMA GELDİK
A
a

YENTÜR: MESLEĞİ YAPAMAZ DURUMA GELDİK

Elazığ Baro Başkanı Av.Mustafa Yentür, mesleklerini yapamaz duruma geldiklerini belirterek” Ülkemizde sürekli olarak Hukuk Fakülteleri açılıyor. Binlerce mezun veriliyor. Avukatların yaşadığı sorunlar çözüm bulmuyor. CMK’da görevlendirilen Avukatlara yapılan ödemeler yetersiz kalıyor.  Avukatların faturalarına KDV İndirimi yapılmadı. Bütün bunlar Avukatların yaşadığı sıkıntıların atrmasına ve mesleklerini yapamaz duruma gelmelerine neden oluyor” Dedi.
 
Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, CMK’da görevlendirilen Avukatların yaşadığı olayların tazeliğini koruduğunu belirterek “Suç işleyen kişileri savunmak için atanan Avkutalar duruşmalarda karşı tarafca savunduğu kişinin tarafında olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Nitekim bu tür anlayışın son derece elim sonuçlarını görüyoruz. Bu tür düşünceler son derece yanlış. Buradaki Avukat Baro tarafından atandığı için görevini yapmak zorunda kalıyor. Ancak bu durum sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden oluyor. Yapılan atamalara yapılan ücret son derece yetersiz. Avukatların aldığı ücret fotokopi parasına bile yetmiyor. Bunlara çözüm bulunması gerekiyor.
 
“KDV İNDİRİMİ YAPILMADI”
 
Birçok meslek grubunda ki çalışanların fatura kesimlerinda KDV Oranları yüzde 5-6 lara indirildi.  Avukatların faturalarında KDV İndirimi yapılmadı. Avukatlarımız halen yüzde 18 KDV kesiyorlar. Buna çözüm getirilmesi gerekiyor.  Hukuk Fakültelerinin sayısı giderek artıyor. Bunun farklı bir şekilde çözümü temin edilmeli. Pandemi sürecinde Avukatların sıkıntılarını gidermek adına kimse halimizi sormadı” dedi
 
“BARO EVİMİZ İHALE AŞAMASINDA”
 
Elazığ Barosu olarak başlatılan Baro Evi projesinde çalışmaların ihale aşamasına geldiğini de belirten Elazığ Baro Başkanı Av.Mustafa Yentür "Baro Evi çalışmamızda Barolar Birliği ile yaptığımız görüşmede proje hazırlandı." Hazırlanan proje kabul edildi ve onaylandı. Şimdi ihale aşamasına geldik. Bu konuda ki çalışma tamamen TBB tarafından yapılacak. Tahminime göre 15 güne kadar Elazığ Baro Evi’nin ihalesi yapılacak. İhalenin ardından gerekli süre beklenecek ve bu sürenin sonunda da inşaatına başlanacak. Baro Evimizin yapım süresi 600 gün olarak planlanıyor ancak bu süreden önce tamamlanması hedefleniyor.
 
Burada özellikle şunu belirtmek istiyorum. Elazığ Baro Evi projesinde Baromuzun kasasından harcama yapılmayacak. Bu proje tamamen Türkiye Barolar Birliği tarafından yapılarak ilimize kazandırılmış olacak. Elazığ Baro Evi’nden sadece Avukat arkadaşlarımız değil diğer meslek grupları da faydalanacaklar. Bu eseri ilimize kazandırmak adına bundan sonraki sürecide takip edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat