Yanılmaz,Emekli Personele Plaket Taktim Etti

Okunma: 514
YEREL HABER 5 Temmuz 2017 12:42
Videoyu Aç Yanılmaz,Emekli Personele Plaket Taktim Etti
A
a

Başkan Yanılmaz, emeklilik süresini dolduran belediye personellerine teşekkür plaketi verdi.

Başkan Yanılmaz, emeklilik süresini dolduran belediye personellerine teşekkür plaketi verdi.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediyemizin çeşitli kademelerinde yıllarca çalışarak emekli olan personellere plaket verdi.
 
Başkanlık makamında gerçekleşen plaket töreninde konuşan emekli belediye personellerimiz Başkan Yanılmaz ile birlikte çalışmaktan dolayı gururlu olduklarını ifade ederek şunları kaydettiler. “Büyük bir heyecan ve özveri ile daireye gelerek çalışıyorduk. Başkanımızdan, personellerimiz ve müdürlerimizden çok memnunuz. Gönül isterdi ki başkanımızla daha fazla çalışalım. Hizmet süremiz dolduğu için ayrıldık. Elazığ Belediyesi'ne daha fazla hizmet yapmak için bütün gayretimizle çalışıp elimizden geleni yaptık. Bundan sonraki hayatımızda da her zaman Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz beyefendinin yanında olacağız” dediler.
 
“BİZLER HER DAİM ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 
Yıllarca zaman kavramı gözetmeksizin büyük bir fedakârlıkla çalışan personellere emekleri dolayısıyla teşekkür eden Başkan Yanılmaz ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Biz büyük bir aileyiz. Birbirini seven, birbirine güvenen ve yaşadığı şehre hizmet etmekten onur duyan bir aileyiz. Yıllarca fedakârca çalışmış 3 arkadaşımızın bugün emekli olması bizlerin ayrılacağımız anlamına gelmiyor. Bizler farklı yerlerde yine aynı hedef için çalışmaya ve sizlerin tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Konuşmaların ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, hizmet süresini doldurup emekli olan çalışanlara teşekkür ettiğini belirterek, plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam