Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın Bizdeki Yeri Her Daim Ayrı Olacak

Okunma: 391
YEREL HABER 1 Temmuz 2017 14:11
Videoyu Aç Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın Bizdeki Yeri Her Daim Ayrı Olacak
A
a

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu düzenlenen bir veda yemeğinde Elazığlılarla buluştu ve vedalaştı.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu düzenlenen bir veda yemeğinde Elazığlılarla buluştu ve vedalaştı.
 
Elazığ Ticaret Odası ve Ticaret Borsası tarafından Wendy Hill Otel’de gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 
Toplantıda bir konuşma yapan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan Vali Zorluoğlu ile Elazığ’da başarılı bir görev dönemi geçirdiğini ve toplumun tüm kesimleriyle yakın işbirliği içerisinde olduğunu kaydederek, oda olarak gerçekleştirdikleri projelerde önemli desteğini gördüklerini sözlerine ekledi.
 
Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise Vali Zorluoğlu ile borsanın yürüttüğü çok sayıda çalışma ve projede kaydederek yeni görevinde başarılar diledi.
 
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise Vali Zorluoğlu’nun görev süresi içerisinde uyum içerisinde çalışarak şehrin çözüm bekleyen çok sayıda sorununu çözüme kavuşturduklarını kaydetti.
 
Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da konuşmasında Elazığ’da Vali Zorluoğlu’nun öncülüğünde idareciler arasında önemli bir işbirliği ve ekip ruhu olduğunu ve bu birlikteliğin Elazığ’a hizmet olarak yansıdığını söyledi.
 
Vali Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Elazığ Ticaret Odası ve Ticaret Borsası tarafından düzenlenen bu programa katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin çimentosu Elazığ’da görev yapmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Kamu görevlerinin bir başlangıcı olduğu gibi bir sonu da bulunmaktadır. Elazığ’a biz ailece geldik ve bu şehirde yaşamanın mutluluğunu yaşadık. Şehrin mutluluklarına ve hüzünlerine ortak olduk. Kendimizi Elazığ’ın bir evladı olarak gördük ve görmeye devam edeceğiz. Van’a atamamdan sonra yaşadıklarım bu şehre olan muhabbetimi daha da artırdı. Toplumun her kesiminden büyük destek ve teveccüh gördük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Elazığ’ın gelişmesi için canla başla çalıştık. Elazığ’a gelirken bize iletilen belli başlı sorunların büyük kısmı bu sürede çözüme kavuşturuldu. Bugün sizlere veda ederken bir kez daha ifade etmek isterim ki Elazığ’ın bizdeki yeri her daim ayrı olmaya devam edecektir”.
 
Vali Zorluoğlu programda daha sonra konuklarla teker teker ilgilenerek vedalaştı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam