TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI EFE: ÇUBUK BEY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Okunma: 27
YEREL HABER 17 Eylül 2020 09:43
Videoyu Aç TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI EFE: ÇUBUK BEY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
A
a

TÜRK EĞİTİM SEN BAŞKANI EFE: ÇUBUK BEY ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Türk Eğitim Sen Başkanı Talat Efe, Çubuk Bey Anadolu Lisesi’nin idari yönetiminde yaşanan karmaşıklık ile ilgili açıklama yaptı.
Türk Eğitim Sen Başkanı Talat Efe, Çubuk Bey Anadolu Lisesi Ali Hıdır Menteşe’nin yargıda 5. Kez kazanmasını ve göreve başladığı ilk günden yaşadığı zorlu süreç ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ayrıntıları ise şöyle;
10.09.2019 tarihinde 5. Kez yargı da kazanarak Çubuk Bey Anadolu Lisesi okul müdürü olarak göreve başlayan, Ali Hıdır Menteş aynı gün okul müdür yardımcılarından biri 39 günlük yıllık izne ayrılıyor. İzin belgesini görevden ayrılan okul müdürü imzalıyor. Sonrada 10 günlük mazeret izni kullanıyor. Okul yöneticileri yıllık izinlerini temmuz ve haziran aylarında kullanırlar. Tesadüfe bakın ki aynı gün diğer okul müdür yardımcısı 10 günlük rapor alıyor. Zaten okulun iki tane müdür yardımcısı var. Okul müdürü zor durumda kalsın diye okuldan ayrılıyorlar. Okul müdürü tek başına hem okulu yönetiyor, hem de pansiyon işlerine bakıyor. Elektronik imza flaşları kendilerinde olduğu için resmi işlerinde yapılmasına engel oluyorlar. Okul müdürü Milli Eğitim müdürlüğüne resmi yazıyla müracaat ederek vekil müdür yardımcısı verilmesini talep ediyor. Milli eğitim müdürlüğü bu atamayı yapmıyor. Utanmadan daha sonra da okulda boşluk var, okul iyi idare edilmiyor diye şikâyette bulunuyorlar. Daha sonra değişik kişiler tarafından doğruluğu olmayan şikâyetler defalarca yapılıyor. Yapılan araştırma inceleme ve soruşturmalardan sonra okul müdürümüz suçsuz bulunuyor.
AMAÇLARI OKUL MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALDIRMAK, YERİNE OKULUN ESKİ MÜDÜRÜNÜ GETİRMEK
Bir grup WhapsApp programında yazışırken yanlışlıkla okul WhapsApp grubuna şunları yazıyorlar;O gün kendi şikâyetlerinden dolayı öğretmenlerden ifade alınacak soruşturma hakkında bir kişi şunu yazıyor. “Hepsi formalite Feyzi alın diyecek onlar alacaklar görevden” burada Feyzi dediği Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gültürk, yazışmalarında Milli eğitim müdürümüzü de zan altında bırakıyorlar. Bu belgeleri Milli Eğitim müdürümüze verdim. Bu suç örgütüne Milli eğitim müdürümüzün de bir cevabı olmalı, haklarında gerekli işlemleri şimdiye kadar yaptırmış olmalıydı, şu ana kadar hiçbir işlem yaptırmadı. Amaçları okul müdürünü görevden aldırmak, yerine okulun eski müdürünü getirmek. WhapsApp programında başka bir kişi şunu yazıyor. “Fırat hepsini çağırdı yoksa Mehmet Özdemir, Ercan yoktu kendi ayağımıza sıktık. Şu duruma bakıyorum. Tam fetö taktiği, fetö zihniyeti, ifade verecekleri de ayarlamışlar iftiralarını yalancı şahitlerle gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Okul müdürünü bu şekilde görevden aldıracaklar.
ONLARCA VERİLEN ŞİKÂYET DİLEKÇELERİNDEN HİÇBİR SONUÇ ÇIKMADI. HEPSİNDE OKUL MÜDÜRÜ SUÇSUZ BULUNDU
Yukarıdaki ifadeden, ifade verecek isim listesi önceden hazırlamış görünüyor. Muhakkikler tüm öğretmenlerden ifade alacağız dedikleri için tüm öğretmenler çağrılıyor. WhapsApp yazışmaları illgili makamlardan alınırsa başka neler yaptıklarını kimlerin bu suç örgütüne dahil olduklarını göreceğiz. Onlarca verilen şikâyet dilekçelerinden hiçbir sonuç çıkmadı. Hepsinde okul müdürü Ali Hıdır Menteş suçsuz bulundu. Birkaç tane şikâyet konularına örnek vereyim;
1. Makamında sigara içmek ve içirmek. Adli tıptan sağlık raporu istensin, Okul müdürü Ali Hıdır Menteş sigara kullanmıyor.
2.Okul aile birliği kararı olmadan kız öğrencilerinin kıyafetinin değiştirilmesi. Okul Aile Birliği Toplantısında, okul aile birliği başkanı Yılmaz Tunç’un teklifi ile kurulun Oybirliği kararı ile kabul edilmiştir. Şikâyette inceleme yapılırken doğru karar Muhakkiklere verilmiştir.
3. Okul Merkez şifresinin yönetici ve memurlara niçin verilmediğinden dolayı şikayet.Sadece okul müdüründe olması gereken Merkez okul Şifresi, Eski okul müdürü tarafından, memur dahil herkese verilmiştir. Olması gereken, Herkese ayrı ayrı kişisel mebbis şifre verilmesidir. Okul müdürü Ali Hıdır Menteş’de bunu yapmıştır.
4. Neden öğrenciyi azarlamadınız diye şikâyet. İki memur ve öğretmenlerin olduğu memur odasında Müdür yardımcısı öğrenci azarlıyor. Okul müdürü de müdür yardımcısını sessizce odasına çağırıyor. “hoca hanım öğrencilerinizle makam odanızda görüşün” dediği için müdür yardımcısı tarafından şikâyet ediliyor.
EFE “BİZ YARGIYA ADALETE SONSUZ GÜVENİYORUZ”
“Suç örgütü, ipe sapa gelmez iddialarla okul müdürü şikâyet ediliyor. Tek amaçları organize olmuş bu suç örgütü tarafından okul müdürünü görevden aldırmak. Şikâyetlerden bir sonuç alınmayınca okul müdürü ve bana aracılar gönderilerek okul müdürü Ali Hıdır Menteş’in yerini becayişle değiştirmek isteklerini söylediler. Kabul etmedik. Baktım ki Ali Hıdır Menteş’i bu okuldan mutlaka göndermek istiyorlar. Bunun çok önemli bir sebebi olmalı diye düşünüyorum. Bir önceki dönemi her yönden iyi araştırmaları gerekir. Bu sebebi hep birlikte öğreniriz. Bu yollarla okul müdürünü görevden alamayınca, mahkeme kararına aykırı olarak, Bakanlıktan gelen yazıya göre görev süresi dolmuştur denilerek, kurban bayramı öncesi bakanlığa okul müdürü Ali Hıdır Menteş’in görevden alınma yazısı gönderildi.  Valimizle görüştüm, vali yardımcısı ile görüştüm. Elimdeki belgeleri valiliğe verdim. Genel merkezimize belgeleri gönderdim. Genel başkanımız Talip Geylan belgeleri bakanlık yetkililerine ulaştırdı. Bu gerekçeyle Okul müdürümüzü görevden alamadılar. Çünkü yanlış bilgi ve belgeye dayanıyordu mahkeme kararına aykırıydı. 652 sayılı KHK’nın 37 maddesinin 7 fıkrasına göre bakanlık onayı ile okul müdürlüğü görevinden alındı. Bu da elimizde ki yargı kararına tamamen aykırı. Daha öncede bu gerekçeyle görevden alınmıştı. Yargı görevine iade etti. Bu yapılan; hak gaspı, kul hakkı, vicdansızlık ve adalete saygısızlıktır. İnsanlarda Allah korkusu olmadığında her türlü haksızlığı yaparlar. “Hepsi formalite Feyzi alın diyecek onlar alacaklar görevden” diyen çok haklı çıktı. Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk “müdürlükten alın” dedi. Bakanlıkta Ali Hıdır Menteş’i görevden aldı. Yargıya bugün tekrar müracaat edeceğiz. Yargıya, adalete sonsuz güveniyoruz.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat