TORAMAN ESNAF İÇİN YETKİLİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Okunma: 50
GÜNCEL 18 Eylül 2020 17:32
Videoyu Aç TORAMAN ESNAF İÇİN YETKİLİLERDEN DESTEK İSTEDİ
A
a

TORAMAN ESNAF İÇİN YETKİLİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Esnafım büyük sıkıntıda diyen Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman yetkililerden destek istedi. Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman COVİD-19 salgını nedeni ile toplum taşıma araçlarının alınan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamanın ayrıntıları ise şöyle;
TOROMAN: CİDDİ ANLAMDA DEZENFEKTE YAPMAYA ÇALIŞTIK
 Başkan Toroman, “Biliyorsunuz 24 Ocaktan beri şehrimizde ciddi sıkıntıların olduğu bunun ardından da Mart ayında pandemi ve virüs başımıza bela oldu. Tabi ki biz üzerimize düşenleri oda olarak Mart’ın sonundan itibaren her 15 günde bir ticari taksi ve toplu taşıma yapan araçlarımızı şehir içinde faaliyet gösteren, şehirlerden köylere gidip gelen araçlarımızı ciddi anlamda dezenfekte yapmaya çalıştık. Hala bu çalışmaları yapmaya devam ediyoruz” dedi.
 S PLAKALI ESNAFIMIZ KARIN TOKLUĞUNU BIRAK BİTMİŞ DURUMDA
Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, “Pazartesi 21’in de okullar açılacak. Öyle bir okul açılma hesabı görülmüyor. 1. Sınıflar haftada bir gün gidecek. Bu süreç nasıl olacak bilmiyoruz. Sıkıntılar günden güne daha da artıyor. Bizim özellikle S plakalı esnafımız karın tokluğunu bırak bitmiş durumda. Devletimize buradan sesleniyorum bu kullanılan 50 bin liralık kredilerin ödemelerini bir yıl ertelesinler. Esnafımız vergisini ödedi, arabasının sigortasını ödedi, bağ kurunu ödedi, muayenesini ödedi, personel maaşlarını ödedi. Servisçi esnaflarımızın durumları çok ciddi. Tüm bürokratlarımızdan esnaflarımıza destek sağlanmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat