PROF. DR. DEVECİOĞLU: ELAZIĞSPOR ZOR GÜNLERİ ATLATMALI

Okunma: 37
GÜNCEL 13 Ocak 2021 22:03
Videoyu Aç PROF. DR. DEVECİOĞLU: ELAZIĞSPOR ZOR GÜNLERİ ATLATMALI
A
a

PROF. DR. DEVECİOĞLU: ELAZIĞSPOR ZOR GÜNLERİ ATLATMALI

F.Ü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu,  deprem ve pandemi süreci ile birlikte ekonomik olarak zor günler yaşayan Elazığspor’un her geçen gün yalnızlığa sürüklendiğini belirterek zor günleri atlatması için, Elazığspor’un tüm paydaşlarının tarihi sorumluluklarını yerine getirmesi için göreve davet etti.
Elazığspor ile ilgili kurum ve kuruluşların yönetsel sorumluluklarını yerine getirerek, görevlerini yapma mecburiyetleri bulunduğuna dikkat çeken Devecioğlu; “Elazığspor’un Yalnızlığı da Değerlidir;  Elazığspor son yılların en olumsuz günlerini yaşamaktadır. Bu durum Elazığspor’un gerçek sahibi olan Elazığ halkını derinden üzmektedir. Deprem ve Pandemi süreci ile birlikte ekonomik olarak zor günler yaşayan Elazığspor her geçen gün yalnızlığa sürüklenmektedir. Eğer bunun adı yalnızlıksa bu çok değerli bir yalnızlıktır. Elazığspor’un yalnızlığı da çok değerlidir ki bunu herkes bilmelidir. Elazığspor kulübünü korumak, varlığını sürdürmek, yaşatmak, geliştirmek, katkı sağlamak Elazığ kulübü üyelerinin, sevenlerinin, taraftarlarının ve Elazığ Halkını,  kendini Elazığ’lı olarak hisseden herkesin görev ve sorumluklarıdır. Bu süreçte Elazığspor’un tüm paydaşlarına önemli görevler düşmektedir. Özellikle Elazığspor ile ilgili kurum ve kuruluşların yönetsel sorumluluklarını yerine getirerek, görevlerini yapma mecburiyetleri bulunmaktadır. Gelinen bu noktada ; Elazığspor kulübümüzün zor günleri atlatması için, Elazığspor’un tüm paydaşlarının tarihi sorumluluklarını yerine getirmesi için göreve davet ediyorum.
Ümidimiz; Elazığspor Kulübü’nün tüm sevenleri ile birlikte bir araya gelerek, hesap verebilir, rekabet edebilir ve sürdürülebilir kurumsal yapıyı kısa sürede tesis ederek ekonomik problemleri çözülerek,  Türk futboluna, bölgeye ve Elazığ iline sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda önemli katkılar sağlayarak,  ertelenmiş tüm beklentilerin kısa sürede giderilecek olması yönündedir. Unutmamalı ki ; Elazığspor’un Yalnızlığı da değerlidir dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat