PERDE ARKASINDA KİM VE NELER VAR?

Okunma: 82
GÜNCEL 20 Haziran 2022 15:22
Videoyu Aç PERDE ARKASINDA KİM VE NELER VAR?
A
a

PERDE ARKASINDA KİM VE NELER VAR?

Elazığ gündemini meşgul eden Ancuz (Bağdere) köyü 113 ada 2 nolu mera parselinin tahsis amacı değişikliği konusu uzun zamandır çözülemiyor. Bağdere 113 ada 2 nolu mera parseline hukuka ve mevzuata uygun olmayan yol ve yöntemler kullanılarak 4342 sayılı Mera kanunu 14. Maddesinin (c) fıkrasına atıf yapılarak KAMU YATIRIMI için tahsis amacı değişikliğinin arkasında kim var?
 
Buradan ilgili tüm kurumlara soruyoruz?
Elazığ Üçüncü Karma sanayi sitesinin talebi Kamu Yatırımı olarak nasıl ve kimin baskısı ile gündeme alındı.
İl Özel İdaresi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü mevzuata uymadığı halde bu işe neden alet edildi?
Köy Muhtarı, Ziraat Odası ve DSİ karşı oy kullanırken Mera ile ilgili yasal sorumluluk sahibi kurumun yetkilileri Tahsis amacı değişikliği mevzuata uymadığı halde neden EVET oyu kullandı?
Üçüncü Karma sanayi sitesi için yer tespiti ile ilgili olarak seçimleri kazanan ve kaybeden ekip arasındaki rekabete kamu kurumları neden alet edildi?
Valilik her konuda mevzuat ve yasal süreçler önemli derken, neden Ancuzdaki mera parseli ile ilgili tahsis amacı değişikliğini mart ayı komisyonu RED etmişken tekrar komisyona getirerek tahsis amacı değişikliğini yaptı?
 
Buradan konuya müdahil olan kurumlara kamuoyu adına soruyoruz?
Yapı kooperatifinin talebi yasal mevzuata uygun mu?
Kooperatif mera parseli ile ilgili imar talebi yapabilir mi?
Mera Komisyonuna gelen yazıda İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 4342 sayılı kanunun 14. Maddesi c fıkrasına göre tahsis amacı talebi yaptığı söyleniyor talep gerçekten özel idareden mi geldi? Yoksa ilgili müdürlük mü talebi bu şekilde komisyona sevk etti?
Talebin Özel İdare tarafından yapılması hukuki sorun teşkil etmez mi?
Özel İdarenin görev yetki ve sorumluluğunda Küçük sanayi sitesi yapımı var mı?
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü mevzuata uymadığı halde neden komisyona talebi sevk etti?
Valilik bu işin neresinde?
Hangi siyasi veya siyasiler tarafından baskı yapıldı?
Her önüne gelen yapı kooperatifi kursa meralara müracaat edebilecek mi?
Mera komisyonu ve adı geçen kurumlar önüne gelen her kooperatife aynı yolla destek olacak mı?
Yapılan tüm SWOT analizlerinde Tarım ve hayvancılık yönünden Güçlü olan ilimizde tarım arazilerinin imara açılarak, mera alanlarının yerleşim, madencilik ve sanayi bölgelerine açılarak ilimizin güçlü olduğu sektörü kimler neden yok etmek itiyor?
İlimizde o kadar tarım dışı kullanılabilecek hazine arazisi varken hayvancılığın tek dayanağı olan meraya el koymak bu şehrin geleceğine ipotek koymak değilmidir?
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat