ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ ÇETİNER SEZA ÇİMENTO FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Okunma: 18
GÜNCEL 16 Eylül 2020 15:28
Videoyu Aç ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ ÇETİNER SEZA ÇİMENTO FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
A
a

ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ ÇETİNER SEZA ÇİMENTO FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Elâzığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ve Elâzığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı, Seza Çimento Fabrikası’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Seza Çimento çalışanları bir günde 1.111 fidan diktiler. Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından plaket verilen M. Salih Çetiner ve Hidayet Sarı bugüne kadar vermiş oldukları destek ile Seza Çimento Fabrikası’nda yaklaşık 10.000 fidan dikilmesine yardımcı oldu
PROF. DR. AÇIK: “AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARININ DESTEKÇİSİYİZ”
Elâzığ Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner ve Elâzığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı’nın Seza Çimento’ya gerçekleştirmiş oldukları ziyarette Prof. Dr. Yasemin Açık, çevre sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine, sürdürülebilir ekolojik dengenin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla her zaman ağaçlandırma çalışmalarının içerisinde olduklarını dile getirdi.  Prof. Dr. Açık: Ara üniteler de dahil olmak üzere tüm ekipmanlarda torba filtre sistemi, düşük toz partikül ve baca emisyon değerleri, teknolojik ekipman, robotik sistemi ile Seza Çimento olarak Türkiye’nin çevreci fabrikalarından biriyiz.Doğayı koruma, ağaçlandırma ve yeşili destekleme konusunda üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz.  Bu bağlamda bize her zaman fidan desteğinde bulunan Sayın Salih Çetiner’e ve Sayın Hidayet Sarı’ya bir kez daha teşekkür ediyorum.
ÇETİNER: “PROF. DR. YASEMİN AÇIK’A VE SEZA ÇİMENTO’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Elâzığ Orman Bölge Müdürlüğü ve Elâzığ Orman İşletme Müdürlüğü olarak Seza Çimento’nun bu etkinliğinden memnuniyetimizi dile getirmek ve Sayın Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkürlerimizi sunmak üzere buradayız. Bu ve benzeri etkinlikleri her zaman kurum olarak destekliyoruz. Seza Çimento’nun da böylesine çevreci bir etkinlik gerçekleştirmiş olması bizler için oldukça anlamlı ve kıymetlidir. Yapılacak olan tüm etkinliklerde desteğimizin hep var olacağını belirtmek istiyorum. Bir kez daha Seza Çimento çalışanlarına ve Prof. Dr. Sayın Yasemin Açık’a teşekkür ediyorum.
SARI: “DİKİLEN HER FİDAN BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ”
Elâzığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı ise dikilen her fidanın doğa için çok kıymetli olduğunu belirtti. Sarı: Ağaçlandırılmak istenen her alana kurum olarak gerekli fidan desteğini sağlamaya çalışıyoruz. Yeşil alanların arttırılması konusunda Sayın Prof. Dr. Yasemin Açık da büyük bir hassasiyet göstererek fabrika kurulumundan bu yana tüm personeline öncü olmuştur. Bu bağlamda SayınProf. Dr. Yasemin Açık ve Seza Çimento’ya sonsuz teşekkür ediyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat