MİLLETVEKİLİ METİN BULUT HAZARBABA’DA

Okunma: 320
GÜNCEL 27 Ocak 2019 18:22
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ METİN BULUT HAZARBABA’DA
A
a

MİLLETVEKİLİ METİN BULUT HAZARBABA’DA

 Pazar gününü Hazarbaba Kayak Merkezi’nde geçiren AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, vatandaşlarla birlikte kayak yaptı. Hazarbaba Kayak Merkezi’nin Elazığ ve bölge illeri başta olmak üzere komşu ülkelerden de misafir ağırladığını ifade eden Milletvekili Metin Bulut, işadamlarımızı yatırım için destekleyeceklerini söyledi ve ekledi: Yatırımcılarımıza açık çek veriyoruz.
Hafta sonunu seçim bölgesi Elazığ’da geçiren AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Pazar gününde Hazarbaba Kayak Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, kayak yaptı. Milletvekili Metin Bulut’a Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ve Hazarbaba Kayak Merkezi İşletme Sahibi Taner Durmuş’ta eşlik etti.  IRMAK: DAHA GÜZEL PROJELERLE HALKIMIZIN ÖNÜNE ÇIKACAĞIZ
Hazarbaba Kayak Merkezi’ne gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Gerçekten karın yağmasını çok önemsiyoruz. Çünkü turizmcilerin gözü kulağı Hazarda, Sivrice’de. Kayak severler, sporseverler gelip burada kayak yapıyor. Bu sene gerçekten çok güzel kar yağdı. Rabbime hamd olsun güzel bir kardı. Gerçekten sporseverler, sanatseverler hepsi burada.  Büyük ilgi var. Ben Elazığ’da yaşayan, çevre ilde yaşayan, Sivrice’de yaşayan vatandaşlarımıza yer kısa olduğu için hızlı bir şekilde burada 5-6 saat çok minimum fiyatlarla burada güzel eğlenebilirler, kayabilirler. Çünkü ata sporlarımıza benzer sporlarımızda var burada. Eski kayak, kızak dediğimiz şeylerden. Sayın vekilime hasetten teşekkür ediyorum. Her fırsat bulduğunda Hazarbaba Kayak Merkezini, Batık Şehri, Hazar Gölünü ulusal medyada güzel tanıtıyor. Büyük emekleri var, Turizm bakanlığına yaptığımız projeler var. İnşallah yeni dönemde daha güzel projelerle halkımızın önüne çıkacağız dedi. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, kayak sporu anlamında Hazarbaba’nın Türkiye’nin en güzel tesislerinden biri olduğunu söyledi.
 BULUT: ÇOK ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL YATIYOR
 Sivrice İlçesinin turizm potansiyellerini ortaya çıkarmak için mücadele ettiklerini belirten Milletvekili Metin Bulut, Bugün buradaki atmosfere baktığımızda hakikatten nasıl büyük bir potansiyeli barındırdığını görüyorsunuz. Sadece Elazığ değil. Bölge illerden, demin içeride konuşurken İran’dan turistlerin geldiğini gördük. Onların ilgisinin de yoğun olduğunu gördük. Bu yönüyle de çok kıymetli bir potansiyeli barındırıyor. İnşallah bu potansiyeli yeni yatırımlarla destekleyeceğiz. Desteklemek istiyoruz. Bu yönüyle de buradan bütün iş adamlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Hazarbaba Dağı’nda gerçekten çok önemli bir potansiyel yatıyor diye kaydetti.
BULUT: BİZDE AÇIK ÇEK VERİYORUZ
 Hazarbaba Kayak Merkezi’ne gelecek yatırımcıları destekleyeceklerini ifade eden Milletvekili Bulut, Biz çok büyük bir destek sunmak istiyoruz gelen herkese. Bizde açık çek veriyoruz. Bu yönüyle de değerlendirilmesi gereken bir imkan olduğunu düşünüyoruz. Bugün çok mutlu oldum. Gerçekten çok ciddi bir kalabalık. İddia ediyorum kayak sporu pahalı bir spor ama Hazarbaba Dağı Türkiye’de kayak sporunu en uygun fiyatlarla yapacağınız kayak merkezlerinden bir tanesi. Şu anda işletmecimizde yanımızda, onlarda kar amacı gütmeden gerçekten hizmet etme amacıyla, tanıtma amacıyla, belki ileride farklı yatırımlar yapabilme amacıyla böyle hizmeti, tesislerini hem Elazığ’ın hem de bölgenin hizmetine açmış durumdalar ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam