GÜLBAHAR ÜZÜM

GÜLÜN BAHARI

İL BAŞKANIMI MİLLETVEKİLİ Mİ?

İL BAŞKANIMI MİLLETVEKİLİ Mİ?

A
a
25 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da yapılacak olan CHP'nin 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken, 40 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili seçilme başarısını gösteren Gürsel Erol’da partinin en yetkili organı olan Parti meclisine aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.  CHP’nin Elazığ delegesi olarak belirlenen 10 kurultay delegesinin tavrı henüz netleşmiş gözükmüyor. İl Başkanının yetersizliğini her platformda gündeme getiren Milletvekili Gürsel Erol; 10 kurultay delegesinin oyunu almak için çalışmalarını sürdürmeye devam ederken,  sayın vekilin, Zübük siyaseti yapıldığını iddia ettiği İl Başkanı Zeki Kaplan da yazdığı 10 kurultay delegesi üzerinde baskı oluşturma çabası içerisinde.
Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında, moderatörün bir sorusu üzerine İl Başkanı Zeki Kaplan’ın kendisinin de hedeflerinden bahsederken, sayın milletvekiline aba altından sopa gösterir gibi bir algı oluşturması, kongre sürecinde derin bir hesaplaşmanın fitilinin ateşleneceğini gösterdi.
Aslında genel merkezin başarılı görmediği eş, dost, akraba, yandaş kişilerden oluşturduğu delege sistemiyle o koltuğu zapt etme çabasının kurultay sonrası genel merkez tarafından bozulacağının günü 26 Temmuz’dan hemen sonra olacağı şimdiden konuşulmaya başlandı.
Milletvekili Gürsel Erol’un serzenişi boşa değil. Eğer Türkiye’nin 81 il Başkanının Profili Zeki Kaplan Başkan gibi oluşturulmuşsa vay gelmiş CHP’nin haline. İktidara alternatif bir partinin teşkilat yapısında; vizyon, misyon yoksa nasıl başarılı olunacak ben merak ediyorum doğrusu. 600 bin’in üzerinde Nüfusu olan bir şehirde,  üç beş yandaş ile bir örgüt nasıl yönetilir. 40 yıl sonra milletvekili çıkarmış bir örgüte taze kan gerekliğini dile getiren Milletvekili Gürsel Erol’un başarısını gölgelemeye çalışan, Hozat tilkisi siyasetini Elazığ’da uygulamaya çalışan bir il Başkanının başarısından söz etmek mümkün de değildir.
Genel Başkan ile resim çektirip sosyal medyada paylaşarak caka satmak şovdan ileriye gitmez. Bu tavır sadece Başkanın şovu diye düşünüyorum.
Gözler 26 Temmuz sonrası hesaplaşmaya çevrilmiş durumda.
Bekleyip görelim.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat