KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞKAN AYAZA DESTEK SÖZÜ

Okunma: 84
GÜNCEL 20 Haziran 2022 14:47
Videoyu Aç KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞKAN AYAZA DESTEK SÖZÜ
A
a

KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞKAN AYAZA DESTEK SÖZÜ

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Miraç Ayaz CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU nu ziyarette bulundu.
ŞEHRİMİZDE ETKİLENDİ
Başkan Ayaz ‘’Ülke genelini etkileyen konut üretim düşüşü maalesef şehrimizi de etkilemiştir. Şehrimizde geçen yıla oranla konut üretimi %70 oranında azalmıştır. Hal böyle iken sektörün yeniden canlanması, aynı zamanda 24 Ocak depreminden bu yana depremzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi açısından gerekeni yapmaya çalıştığımızdan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın dedi.
1MİLYON LİRA’ DAN AŞAĞI EV ALMAK HAYAL OLACAK
Başkan Ayaz ‘’ Artan maliyet artışlarından dolayı günümüz şartlarında 1Milyon liradan aşağı ev almak hayal olacağını, bu maliyetlerin her geçen gün artacağını ve evlerin 1 Milyon üstü bandına dayanacağını belirtti. Maliyetlerin artışının yanı sıra Kentsel Dönüşümün de zora gireceğini belirten Başkan Ayaz çözüm için adımların atılması gerektiği birlikte ortak akıl ile hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
DEPREMZEDELERİN HAYALİ ZORA GİRDİ.
24 Ocak Elâzığ depreminde evlerini kaybeden depremzedelerin yeni ev alma hayalleri hızla artan konut maliyetleri ile birlikte zora girdiğini  Elazığ’da acil olarak dönüştürülmesi gereken deprem yönetmeliğine uygun olmayan yaklaşık 65 bin konutun  mevcut olduğunu belirten Başkan Ayaz ‘’Yapıların yeniden yapılması, müteahhitler açısından vatandaşa daire başına 400 ila 500 Bin lira arasında farkın cazipleşmesi için gerekli görüşmeler yapmaktayız bunun meyvelerini inşallah ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz dedi.
KILIÇDAROĞLU ‘’MEMLEKETİMİZ İÇİN ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPMAYA HAZIRIZ’’
Elâzığ’ın gelirinin yarısından fazlasının asgari ücretli ve emeklilerden oluştuğu bu şekilde vatandaşın cebinden müteahhitlerin talep ettiği daire başı 400-500 Bin liralık rakamın karşılayamayacağını, vatandaşın kendi kaderine terk edildiğini ve müteahhidinde artan maliyetler sonucu büyük risklerin altına giremeyeceğini belirten ELMÜTDER Başkanı Miraç Ayaz konuşmalarına şu şekil devam etti
‘’CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizleri ağırladı. Bizler memleketimiz için 24 Ocak depreminden bu yana yaşanan sorunları ve kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntıları dile getirdik. Genel Başkanımız ise ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olup, destekleyeceklerini belirtiler. Bu duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür ederiz dedi.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat