KEREM'İN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

Okunma: 251
GÜNCEL 12 Ekim 2017 14:13
Videoyu Aç KEREM'İN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ
A
a

KEREM'İN HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

Engelleri nedeniyle yürüyemeyen 6 yaşındaki minik Kerem, hayalini kurduğu akülü sandalyeye kavuştu. Minik Kerem akülü sandalye için Elazığ Valisinden yardım istemişti. Adını vermek istemeyen hayırsever iş adamı Vali’den önce hareket ederek, minik Kerem’in hayalini gerçekleştirdi.
İcadiye Mahallesi’nde ninesiyle birlikte yaşayan bedensel engelli Kerem Kılıç, engelli olduğu için istediği zaman dışarıya çıkamadığını ninesinin kendisini çocuk arabasında gezdirmek zorunda kaldığını ifade ederek Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmesini istemişti. Kerem dün o hayaline kavuştu. Kerem mutluluğunu şöyle dile getirdi: Vallahi ben herkese çok teşekkür ederim. Allah’tan dilediğim buydu. Çok mutlu oldum. Arabamı çok çok sevdim. Hayırsever iş adamımız çok sağ olsun. Dileğimi yerine getirdi. Allah’tan bunu istemiştim. Buna sahip oldum. Ne söylesem azdır. Aracılardan biri olduğum için çok mutluyum Elazığ Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Ömer Çöteli ise, Geçen gazetenizde çıkan haberinizden sonra Elazığlı hayırsever bir iş adamımız beni aradı. Gazetede çıkan bir miniğimizin haberini okudum. Akülü bir sandalyeye ihtiyacı varmış. Dedi. Benden de yardım istedi. Biz de kardeşimize yardımcı olduk. Akülü sandalyeyi minik kardeşimize hediye edeceğiz. Ben arada köprü görevi görüyorum. Aracılardan biri olduğum için çok mutluyum. Engelli kardeşimizi sevindirdiğimiz için, ben de kendisi de çok mutlu oldu. Hayırsever iş adamamızdan Allah razı olsun. Fırat gazetesini de çok teşekkür ediyorum dedi.
HABERİNİZDEN SONRA BİRÇOK HAYIRSEVER ARADI
 İcadiye Mahallesi Muhtarı irfan Gözvur da, Hayırsever iş adamlarımız adeta yarıştı. Gördüğünüz gibi bugün kendileri de akülü araba alarak geldiler. Hayırsever iş adamımız ismini vermek istemedi. Hepimiz aracıyız. Allah hayırsever iş adamımızdan çok razı olsun. Çünkü bugün burada büyük bir sevap işledi. Minik kardeşimizin mutluluğunu görmeye değerdi. Sizin yapmış olduğunuz habere ben şahsım olarak, çok memnun oldum.  Haberinizden kısa bir süre sonra, birçok hayırsever beni aradı. İki hayırseverimiz buraya geldi. Biri akülü araba yardımı yaptı. Birisi de para yardımı yapacak. Sizlere ve Fırat gazetesi ailesine çok çok teşekkür ederim diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam