İYİ PARTİ KONGREYE HAZIRLANIYOR

Okunma: 336
GÜNCEL 17 Ekim 2019 21:27
A
a

İYİ PARTİ KONGREYE HAZIRLANIYOR

İyi Parti İl Başkanı Mevlüt Or Yaptığı Basın açıklamasında; parti çalışmalarının gece gündüz demeden, mesai mefsuhu gözetmeden devam ettiğini belirtti.
Başkan Or; iyi parti 2 yıl gibi bir süre önce kurulan Partimize o günden bu güne kadar çok büyük bir teveccüh oluştu. Bizlerde bu teveccühe layık olmak için çalışıyoruz. Parti kuruluşumuzdan bu güne kadar iki tane seçim geçirdik. Allah’a Hamd olsun yüzümüzün akı ile çıktık. Türkiye’nin her ilinde küçümsenemeyecek oylar aldık. İktidar partilerinin çok büyük engellemelerine rağmen, önümüze çok büyük taşlar konulmasına rağmen dimdik ayakta kalmayı başardıklarını belirtti.
İyi Parti İl Başkanı Mevlüt Or açıklamalarını şöyle sürdürdü. Hele hele 31 Mart yerel seçimlerin de Millet ittifakı olarak çok büyük seçim başarıları elde ettik.  Elazığ’da yerel seçimlerde de küçümsenemeyecek bir oy aldığımız aşikardır. Partimizİ Elazığ belediyesinde, belediye meclisinde temsil edilmesini başardık.
Başkan Or açıklamalarını şöyle sürdürdü. İyi parti çalışmalarını dur durak bilmeden sürdürmektedir. Üye sayımızı her geçen gün artırarak partimizi daha güçlü bir konuma taşıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirerek parti politikalarımızı anlatmaya çalışıyoruz. Kadın ve gençlik kollarımızı güçlendirerek, daha etkin çalışmaların programlarını yapıyoruz.
Parti binamız yeterli değildi. Yeni bir binayı yeniden dizayn ettik. Partimizin vizyonuna misyonuna uygun bir şekilde hazırladık.  Parti çalışmalarımızı bu binamızda daha verimli şekilde yürüteceğiz. Önümüzde ki aylarda partimizin kongre süreci başlıyor. Hazırlıklarımız en iyi şekilde yapıyoruz. Bu süreçten partimiz çok daha güçlenerek çıkacaktır.
Başkan Or; iyi parti iyilerin partisi olmaya devam edecektir dedi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat