İNŞAAT MÜHENDİSİ ŞAHİN GÜL MHP BELEDİYE MECLİSİ ADAY ADAYI OLDU

Okunma: 698
GÜNCEL 3 Şubat 2019 14:56
Videoyu Aç İNŞAAT MÜHENDİSİ ŞAHİN GÜL MHP BELEDİYE MECLİSİ ADAY ADAYI OLDU
A
a

İNŞAAT MÜHENDİSİ ŞAHİN GÜL MHP BELEDİYE MECLİSİ ADAY ADAYI OLDU

Elazığ’ın önde gelen inşaat mühendislerinden Şahin Gül MHP Elazığ Belediye Meclis üyesi aday adaylığı başvurusunu kalabalık bir vatandaş topluğu ile MHP il Başkanlığına müracaatını yaptı.
1973 Elazığ doğumlu aslen Palulu olan inşaat mühendisi Şahin gül yıllardır esnaflığı ve siyasetçi kimliği ile tanınıyor.
Şahin Gül MHP saflarında siyaset yapmanın kendisini ziyadesi ile mutlu ettiğini belirterek; 31 Mart’ta inşallah MHP Belediye Başkanlığını kazanarak; önümüzdeki 5 yıl Elazığ’a güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.
Şahin Gül Allah nasip ederse bu görevler bize verilirse Son dönemde yapılan imar hatalarına son vereceklerini; daha yaşanabilir bir Elazığ için çalışacakları söyledi. Ülkücü kadroların bu konuda yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğu kamuoyunca bilinmektedir.
Belediye Meclis üyesi Aday adayı; Gül son olarak 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak; Aday adaylığı dosyasını MHP yöneticilerine teslim etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam