İBB’nin Elazığ’da Yaptıracağı Okulun İhalesi 10 Ağustos’ta Yapılacak

Okunma: 102
GÜNCEL 31 Temmuz 2022 09:36
Videoyu Aç İBB’nin Elazığ’da Yaptıracağı Okulun İhalesi 10 Ağustos’ta Yapılacak
A
a

İBB’nin Elazığ’da Yaptıracağı Okulun İhalesi 10 Ağustos’ta Yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Elazığ’da yaptıracağı okulun ihalesi 10 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.

CHP’nin 30 milletvekili ile Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası yapılan çalışmaları incelemek üzere Elazığ’a gelmesinin ardından Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bir yıl sonra deprem bölgesine geleceklerine keşke bir okul yapsalardı” açıklamasında bulunmuştu.

Milletvekili Bulut’un bu açıklamasının ardından CHP Milletvekili Gürsel Erol'un CHP'li büyükşehir belediyeleriyle temasa geçip şehrimize bir değil, üç okul kazandırma sözünü almıştı.

Daha sonra Elazığ’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanmıştı. İmzalanan protokolün ardından 10 Ağustos Çarşamba günü okul yapım işi için ihaleye çıkılacak.

HİZMET ODAKLI MUHALEFET

Milletvekili Erol’un Elazığ’a 3 okul kazandırma sözünü CHP’li büyükşehir belediyelerinden almasına rağmen uzun bir süre bürokratik engellemelerle karşılaşılmıştı. Bu engellemelere rağmen Milletvekili Erol’un sağduyulu siyaseti ve açıklamaları ile gerekli yazışmalar yapılarak ihale şartnamesinin hazırlanması sağlanmıştı. Erol’un bu girişimleri neticesinde 10 Ağustos Çarşamba günü yapılacak ve inşaat çalışmalarının başlamasıyla şehrin hem eğitimine hem istihdamına hem de ekonomisine önemli bir katkı sağlanmış olacak.

Erol’un sözünü aldığı diğer 2 okul için de yakın zamanda ihale süreçlerinin başlaması bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber