HALKBANK ESNAFA 5 YIL VADELİ FAİZSİZ KREDİ İMKANI SAĞLAYACAK

Okunma: 311
GÜNCEL 6 Şubat 2020 08:23
Videoyu Aç HALKBANK ESNAFA 5 YIL VADELİ FAİZSİZ KREDİ İMKANI SAĞLAYACAK
A
a

HALKBANK ESNAFA 5 YIL VADELİ FAİZSİZ KREDİ İMKANI SAĞLAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ilimizde yaptığı açıklamada  Halk Bankası Elazığ’da ki esnaflarımıza 5 yıl faizsiz bir şekilde 50 bin TL. Kredi verecek. Mevcut borçlarını da bir yıl faizsiz bir şekilde erteleyecek. Aynı şekilde Ziraat Bankası da çiftçilerin borçlarını bir yıl faizsiz bir şekilde erteleyecek Dedi
Depremin ardından ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bazı ziyaretlerde ve istişare toplantılarına katıldı. Bu toplantıların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Albayrak şunları söyledi.
 Öncelikle Elazığlı ve Malatyalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Depremin hemen ardından Bakanlarımız ilimize gelerek buradaki çalışmaları ilin yöneticileri ve Milletvekillerimiz ile birlikte koordine etmeye başladılar. Yapılması gereken çalışmalar hızla koordine edildi. Bizlerde burada ki çalışmaları yakından takip ettik. İlgili bilgileri paydaşlarımız ile  paylaştık.
Bugün burada gerekli tüm çalışmalar planlanmış ve devam ediyor. Biz de ilimizin ekonomisine bir olumsuzluk gelmemesi adına gerekli çalışmaları yaptık. Burada şunu belirtmek istiyorum. Esnaflarımızın ekonomik olarak olumsuzluk yaşamaması adına Halkbank tarafından 5 yıl vadeli ve faizsiz olarak 50 bin TL. Kredi verilmesi planlandı. Yine esnaflarımızın mevcut borçlarının 1 yıl süreli olarak faizsiz bir şekilde ertelenmesini kararlaştırıldı. Bunda ki amacımız Elazığ ekonomisinin depremden olumsuz olarak etkilenmemesi.
Çiftçilerimizin de Ziraat Bankasına olan borçları 1 yıl süreli faizsiz olarak ertelenmesi kararlaştırıldı.
OSB’de ki tesislerimizin durumunu birinci ağızdan dinledik. Bunları Bakanlar kurulumuzda ilgili Bakanlarımız ile paylaşacak ve gerekli önlemleri alacağız dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat