HACIOĞULLARI YENİDEN BAŞKAN

Okunma: 179
GÜNCEL 4 Şubat 2019 15:45
Videoyu Aç HACIOĞULLARI YENİDEN BAŞKAN
A
a

HACIOĞULLARI YENİDEN BAŞKAN

Genel kurulda Oda Başkanlığı için mevcut başkan İbrahim HACIOĞULLARI ve Zülküf ERTÜRK aday yarıştı. 163 kişinin oy kullandığı seçimlerde; mevcut başkan İbrahim Hacıoğulları 95, diğer aday Zülküf Ertürk ise 68 oy aldı. Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim HACIOĞULLARI güven tazeleyip yeniden başkan seçildi.
Kendilerini ikinci kez bu göreve layık gören üyelerine teşekkür eden Elazığ Ziraat Odası Başkanı  Bana ve yönetim kurulumdaki arkadaşlarıma oy veren ya da vermeyen bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni yönetimizle biz daha güçlü olacağız ve daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. En ufak bir sürtüşmeye mahal vermeden Elazığ’a ve odamıza yakışır bir şekilde seçimimizi bitirdik. Bu konuda çaba gösteren tüm arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yönüyle yaptığımız bu seçimin bundan sonraki seçimlerde örnek teşkil edecektir.  Oluşan yeni yönetim kurulumuzun camiamıza ve Elazığ’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam