HACIBEKİROĞLU: VATANDAŞLARIMIZ SONUÇTAN MEMNUN DEĞİLDİR

Okunma: 87
GÜNCEL 22 Şubat 2020 09:54
Videoyu Aç HACIBEKİROĞLU: VATANDAŞLARIMIZ SONUÇTAN MEMNUN DEĞİLDİR
A
a

HACIBEKİROĞLU: VATANDAŞLARIMIZ SONUÇTAN MEMNUN DEĞİLDİR

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, yaşanan depremin ardından yaraların sarılması için şehrin tüm kesimlerinin ortak akılla hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Öz Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, yaşanan depremin ardından Hasar tespit çalışmaları ile ilgili konuştu.
Başkan Hacıbekiroğulları, “Hasar tespit çalışmalarına yapılan itirazlar göstermiştir ki vatandaşlarımız sonuçtan memnun değildir. Vali beyin açıklamalarına göre şehrimiz deprem sonrası ciddi bir göç vermiş ve bu bir bütün olarak düşünüldüğünde şehrimizi olumsuz etkileyecektir. Özellikle küçük esnaf bu süreçte ciddi yara almıştır. Hükümet tarafından verilen kredi desteği de tatmin edici değildir. Deprem sonrası yeniden imar edilecek olan şehrimiz TOKİ ye kurban edilmemelidir. Yerel inşaat firmalarımız mutlaka bu sürece dâhil edilmelidir. Doğalgaz ve elektrik faturalarına en az %50 indirim yapılmalı, öğrencilere ek puan verilmelidir. Bugünden sonra şehrin bütün katmanları ortak akılla hareket etmeli siyasi partiler ve STK’ların da içinde yer aldığı bir oluşumla şehrimizin yaralarına merhem olunmalıydı” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
reklam
reklam