GÜRSEL EROL, MUHTARLARLA BULUŞTU

Okunma: 75
GÜNCEL 10 Temmuz 2020 12:06
Videoyu Aç GÜRSEL EROL, MUHTARLARLA BULUŞTU
A
a

GÜRSEL EROL, MUHTARLARLA BULUŞTU

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yaşanan depremin ardından devletin büyük olduğunu vatandaşlara anlattıklarını söyledi. Muhtarlarla bir araya gelen Erol: “Devletin Yancı bir hükümet olmadığını söyledik” şeklinde konuştu. GÜNDEM 09 Temmuz 2020 Perşembe 17:09 Nisanur Ateş CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Deprem sonra muhtarların mahallelerindeki yaşadıkları sorunların çözümü ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.
EROL: MUHTARLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Gürsel Erol, “Bugün Elazığ’da Muhtarlarımızla bir araya gelip, deprem sonrası muhtarlarımızın kendi mahallerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili, vatandaşların talepleriyle, beklentileriyle ilgili mağduriyetlerin çözümünün ne noktada olduğunu ve şuanda yapılması gereken işlerle ilgili taleplerin ne olduğu konusunda bir değerlendirme yapacağız. Ben özellikle muhtarlarımıza olumlu cevap vererek toplantıya katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Büyük iş başardınız ” dedi.
EROL: DEVLETİN YANCI BİR HÜKÜMET OLMADIĞINI İLK GÜNDEN İTİBAREN SÖYLEDİK
Erol, depremde devletin büyük olduğunu vatandaşlara anlattıklarını belirterek, “Biz ilk günden beri hep şunu söylemiştik; Devletimiz büyüktür. Devletimizin yancı bir hükümet olmadığını, Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Siyasi parti başkanları, Sivil toplum örgütlerimizden, Siyasi Partilerimizden, Türkiye’de parti ayrımı yapmaksızın belediyelerden ve Türkiye’de yaşayan 83 milyon yurttaşımızdan ibaret olduğunu ve Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında 83 Milyon yurttaşımızın kendisini vicdanen sorumlu hissettiğini ve devletimizin de Elazığ’da olduğunu ve Sayın Cumhurbaşkanımız geldi.  Ve parti ayrımı yapmaksızın partilerin genel başkanları geldi, Yardımlar geldi. Herkes Elazığ’da ki acıya ortak oldu. Bu anlamda ilk günden beri katkı sunan herkese teşekkür ettik. Ve Elazığ’ın sokaklarında gezerek, Devletin büyük olduğunu, sorunların çözüleceğini, Devlete güvenilmesi gerekildiğini söyledik. Doğrusu da budur. Sonuç itibariyle Siyasi iktidarın bir hizmet planlaması vardı. Burada beklentiler tam anlamıyla karşılık buldu” diye ifade etti.
EROL: VATANDAŞLARIN TALEPLERİ KONUSUNDA BİLGİ NOTU HAZIRLAYACAĞIZ
Gürsel Erol, “Vatandaşlarımızın beklentilerini ve depremden etkilenen yurttaşlarımızın sorunlarla ilgili taleplerinin ne olduğu konusunda bilgi notu hazırlayacağız. Yeniden mecliste bir araştırma yönergesi verdik. 2 haftadan sonra gündeme gelebilir. Deprem sonrası vatandaşın beklentilerinin  karşılanmış mı? Karşılanmışsa hangi konular karşılanmış ve bu süreçle ilgili eksiklikler nelerdir? Bunların tespiti ile ilgili yönerge verdim meclise ve Çevre Şehircilik komisyonunun Elazığ’a gelmesi için meclis başkanından talep ettim” diye kaydetti. GÜL: MUHTARLIKLARIMIZDA CİDDİ BİR YIĞILMA OLDU Elazığ muhtarlar dermeği başkanı Ahmet Gül’de, “Muhtarlıklarımızda ciddi bir yığılma oldu. Vatandaşlarımız çok sayıda taleplerini iletiyorlar. Şuanda yaşadığımız sıkıntılar kira yardımları konusunda ki sıkıntılar. Hak sahipliği sürecinde tapudaki karışıklıklar, tapusu olmayanlar, kayıt belgesi olmayanlar, varis olanlar ve şuanda akıbetlerinin ne olacağı belli değil” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat