GENÇLERE BİR FIRSAT DAHA

Okunma: 316
GÜNCEL 20 Ekim 2017 08:23
Videoyu Aç GENÇLERE BİR FIRSAT DAHA
A
a

GENÇLERE BİR FIRSAT DAHA

EBEGEM projesi ile gençlere yönelik istihdam çalışmalarını 2014 yılından beri sürdüren Elazığ Belediyesi, gençlerin geleceğine katkı sağlayacak yepyeni bir eğitim fırsatını daha hayata geçiriyor.
LOJİSTİK EĞİTİM KURSU
Düzenlenecek teorik ve pratik eğitim programıyla, lojistik sektörüne eğitim ve tecrübe seviyesi yüksek çalışan ve yönetici adayları yetiştirilerek, istihdamlarına katkı sağlanacak.
Sosyal belediyecilik alanında sosyo-kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlerle şehrin gelişimine ve değişimine katkı sağlayan Elazığ Belediyesi, gençlerin gelecekleri ve istihdam edilebilirliklerine katkı sağlayacak Lojistik Eğitim Programı'nı hayata geçiriyor. Proje kapsamında 30 kursiyer, 11 ay sürecek bir eğitim programına katılacak. 10 ay süresince uzman eğitmenlerce haftada 3 gün verilecek teorik eğitimlerin ardından kursiyerler, bir aylık staj eğitimi alacaklar.
BAŞVURU İÇİN SON GÜN 31 EKİM
Elazığ Belediyesi'nden yapılan açıklamada, düzenlenecek eğitim programıyla günümüzün ve geleceğin en önemli sektörleri arasında bulunan lojistik sektöründe gençlerin istihdam edilebilirliklerine katkı sağlanacağı kaydedildi.
Lojistik Eğitim Programı'na 18-29 yaş aralığında, 15 bay, 15 bayan kursiyerin alınacağı belirtilen açıklamada, eğitim programına katılmak isteyenlerin 31 Ekim 2017 tarihine kadar Elazığ Belediyesi Kat 5'te bulunan Proje Ofisi'ne, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile başvurmaları gerektiği bildirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam