FURKAN DİLAVER, FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NE ATANDI

Okunma: 36
GÜNCEL 14 Ocak 2021 14:11
Videoyu Aç FURKAN DİLAVER, FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NE ATANDI
A
a

FURKAN DİLAVER, FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NE ATANDI

Kanal Fırat Televizyonu Haber Spikeri ve elazigsonhaber.com Haber Müdürü Furkan Dilaver, Fırat Üniversitesi’ne atandı. Fırat Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak atanan Furkan Dilaver, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından rektörlük bünyesinde üniversitenin tanıtım ve halkla ilişkiler çalışmaları için görevlendirildi.
Kanal Fırat Televizyonu Haber Spikeri, elazigsonhaber.com Haber Müdürü ekranların sevilen ve başarılı isimlerinden Furkan Dilaver, Fırat Üniversitesi’ne atandı. Elazığ’da her kesim vatandaşın sevgisini kazanan ve yaptığı programlarla şehrin sorunlarını gündeme getirip il yöneticilerinin dikkatini çeken başarılı ve farklı programlara imza atan Furkan Dilaver, Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı. DİLAVER, REKTÖRLÜK BİNASI’NDA GÖREVLENDİRİLDİ
 Furkan Dilaver, üniversiteye atanmasının ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından Fırat Üniversitesi’nin tanıtım ve halkla ilişkiler projeleriyle ilgilenmek üzere rektörlük bünyesinde görevlendirildi. Dilaver’in üniversitenin tanıtım, halkla ilişkiler ve medya projeleriyle ilgileneceği öğrenildi.
DİLAVER: ÜNİVERSİTEMİZİN VE ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN GAYRET GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ Fırat Üniversitesi’ne atandığını ve rektörlükte görevlendirildiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Öğretim Görevlisi Furkan Dilaver, “Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne Öğretim Görevlisi olarak atanmamın ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın takdirleriyle Üniversitemizin tanıtım ve halkla ilişikler çalışmalarıyla ilgilenmek üzere Rektörlük bünyesinde görevlendirildim. Şahsımızın fikir ve düşüncelerini önemseyen Sayın Rektör hocamıza ve idari kadromuza sonsuz teşekkür ederim. Üniversitemizin ve şehrimizin gelişmesi, tanıtımı için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi. Kanal Fırat Medya Grubu olarak Öğretim Görevlisi Furkan Dilaver’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat