FÜ Mühendislik Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

Okunma: 76
GÜNCEL 27 Haziran 2022 13:19
Videoyu Aç FÜ Mühendislik Fakültesi Mezunlarını Uğurladı
A
a

FÜ Mühendislik Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar, Üniversitemiz Yöneticileri, Öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin Türkiye de araştırma geliştirme açısından en iyi ilk 20 üniversitesi arasında bulunduğunu belirterek, Fakültelerinin yıllardır Türkiye deki en iyi ilk 10 Mühendislik Fakültesi arasında yer almasından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, Fırat Üniversitesinin Araştırma Üniversiteleri arasında yer almasında Mühendislik Fakültesinin payının büyük olduğunu ifade ederek, Mühendislik Fakültesinin verdiği eğitim açısından Yükseköğretim düzeyinde çok kaliteli bir eğitim verdiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Bilimsel araştırmalar açısından baktığımız zaman hakikaten fakültemiz gurur duyabileceğimiz bir fakülte. Hocalarımız çoğu zaman kendi özel hayatlarından da feragat ederek çok kıymetli başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Özellikle Araştırma Üniversitesi olmamızda, Dijital Dönüşümde pilot üniversite seçilmemizde diğer fakültelerimizin de katkılarının yanında Mühendislik Fakültemiz lokomotif görevi gördüğü için bu kriter açısından da Mühendislik Fakültesi Yüksek Öğretim Kalite Kurulunun değerlendirmesinden kolaylıkla geçen bir fakülte olmuştur. Bugün mezun olan genç Mühendislere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum, yolları ve bahtları açık olsun” dedi.

Mezuniyet Töreni programı, başarı belgeleri ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma töreni ile son buldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat