ETSO MECLİSİ TOPLANTISI VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİ

Okunma: 138
GÜNCEL 16 Eylül 2020 15:58
Videoyu Aç ETSO MECLİSİ TOPLANTISI VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİ
A
a

ETSO MECLİSİ TOPLANTISI VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİ

Korona virüs  (covıd-19) nedeniyle Elazığ TSO Meclisi toplantısı Video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ TSO’nun kararlılıkla iş dünyasının yanında yer almaya devam edeceğini ifade etti.
Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar toplantının açılışında yaptığı konuşmada;
 “Tüm dünya ile birlikte Ülkemizin de içinden geçmekte olduğu bu zor dönemde; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin yazılı olarak tüm Oda ve Borsalara talebi üzerine Meclis Toplantılarımız başta olmak üzere Odamızın diğer ilgili kurullarının toplantılarını yeni bir düzenleme gelene kadar Video konferans yöntemi ile yapacağız. Toplantımızın gündem maddeleri doğrultusunda Odamızın tüm hizmetleri ve yapılan çalışmalarını değerlendireceğiz. Kısa sürmesini umduğumuz bu dönemi en verimli şekilde geçirme hususunda aylık olarak toplantılarımızı aksatmadan inşallah devam ettireceğiz. 21 Ağustos tarihinde yayınlanan yeni Teşvik Düzenlemesi ile ilgili olarak ilimizin bir mağduriyeti söz konusu. Bu hususla ilgili olarak Oda Başkanımız detaylı bilgiler verecektir” ifadelerini kullandı.
YAŞAR: ÜZERİMİZE DÜŞEN TÜM SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMENİN VİCDANİ HUZURU İÇERİSİNDEYİZ
 Ahmet Yaşar, “Yine toplantımızın gündem maddeleri içerisinde yer alan diğer önemli bir konu olan Meslek Komite Toplantılarımızın etkinliği ve verimliliğinin artırılması hususunda da tüm Meclis Üyelerimizin daha aktif ve yönlendirici olmalarını bekliyoruz. İş dünyamız başta olmak üzere tüm halkımızın gerek deprem felaketi gerekse içinden geçmekte olduğumuz COVID-19 sürecinde Odamızdan büyük beklentileri bulunmaktadır. Talep makamı olan Odamız hiçbir alanı aksatmadan bu talep ve beklentileri ilgili mercilere bugüne kadar iletmiş ve iletmeye devam etmektedir. Odamız Meclis olarak, yüz yılda bir yaşanan bu iki büyük felaket karşısında üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmenin vicdani huzuru içerisindeyiz. Bu hassas dönemde tarihe not düşen Odamız girişimleri ve çalışmaları için ben hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Başkan Yaşar’ın açılış konuşmasının ardından, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okunarak, çalışmalar hakkında Meclis Üyelerine bilgiler verildi. Toplantının gündem maddelerinin görüşülmesi ve Serbest Kürsü bölümünde Meclis Üyelerinin görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi ile toplantı sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat