ETSO Başkanı Asilhan Arslan Seçimlerde Aday Olmayacağını Açıkladı

Okunma: 49
GÜNCEL 2 Ekim 2022 00:02
Videoyu Aç ETSO Başkanı Asilhan Arslan Seçimlerde Aday Olmayacağını Açıkladı
A
a

Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanlık seçimleri 12 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Seçim öncesi adaylar belli olurken mevcut Başkan Asilhan Arslan önümüzdeki seçimlerde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Asilhan Arslan yapmış olduğu açıklamada: “1 Nisan 2018 tarihinde başladığımız Elazığ Ticaret ve sanayi Odası başkanlığı görevini 4 yılı aşkın bir süredir, büyük bir özveri ve tamamı ile şehrimizin menfaatlerini ön planda tutarak, üyelerimiz ve iş dünyamızın her zaman hizmetinde olmanın gayretinde olduk. Göreve başladığımız gün itibari ile, Valiliğimiz ve çok kıymetli Valilerimiz, Milletvekillerimiz, Belediyemiz ve çok kıymetli Belediye Başkanlarımız, Üniversitemiz ve çok kıymetli Rektörlerimiz, başta olmak üzere ilimizdeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve çalışanları, bütün Sivil toplum Kuruluşlarımız, bütün muhataplarımız ve paydaşlarımızla sürekli istişare içerisinde olmaya son derece önem gösterdik. Huzurlarınızda her birine ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum.” Dedi.

Başkan Arslan yaptıkları projelerinin onur vesilesi olduğunu söyleyerek: “Geride bıraktığımız süre içerisinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamıza kazandırdığımız saygınlık, Odamızı ve şehrimizi gerek Ülkemiz genelinde ve gerekse Uluslararası platformlarda en üst düzeyde temsil etmemiz, şehrimiz için hayata geçirdiğimiz veya proje aşamalarını tamamladığımız uygulamaya hazır çalışmalarımız, Ticaret ve sanayi Odamızı bir ticaret kampüsü haline getirerek, üyelerimizin hizmete en hızlı ve en kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamış olmamız, çok ortaklı yapısı ile ülkemizin bir çok ilinde örnek gösterilen ELERJİ Biyogaz Tesisimiz, Tarım ve Gıda Sektöründe şehrimizin lokomotiflerinden biri olacak ELAGRO A.Ş. ve daha bir çok çalışmamız, Rabbime çok şükür bugün benim ve tüm arkadaşlarımın gurur ve onur vesilesi olarak karşımızda durmaktadır. Allah’a hamd olsun. Bu arada hemen belirtmek isterim ki; şehrimize birer katma değer olarak gördüğümüz ve tüzel kişilik kazandırdığımız, ELERJİ A.Ş. Biyogaz Elektrik Enerjisi Üretim Tesisimiz, Tarım ve Gıda alanında faaliyetlerine başlayan Şirketimiz ELAGRO ve maden sahamızın şehrimize kazandırılması ile ilgili verdiğimiz mücadele esnasında kurduğumuz ELAZIĞ GİRİŞİM GURUBU şirketlerimiz, çalışmalarına olanca hassasiyeti ile devam edecek, ülkemizdeki birçok Ticaret ve Sanayi Odasının örnek kabul ettiği bu şirketlerdeki faaliyetlerimiz hiçbir şekilde akamete uğramadan süreçlerimiz devam edecektir. Saygıdeğer Elazığ Kamuoyu; Şehrimizin 2020 yılında yaşadığı deprem sonrası süreçten bir an önce en sağlıklı ve en kazanımlı bir şekilde çıkması için verdiğimiz mücadelemizdeki samimiyetimize, önce Yüce Rabbim ve bizleri yakinen tanıyan herkes şahittir. Hamdolsun Yine ilimizdeki Maden sahamızın, şehrimize bir kazanç ve gelir kapısı olması için verdiğimiz mücadele, sergilediğimiz duruş ve samimiyetimize Yüce Rabbim ve bizleri yakinen bilen herkes şahittir.” İfadelerini kullandı.

“BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE ADAY OLMAMA KARARI ALDIM”

Başkan Arslan sağlık sorunları olduğunu ve tedavi sürecinin başlaması gerektiğini ifade ederek: “Biz, şehrimiz için her zaman samimi, her zaman özveri içerisinde ve her daim şehrimizin menfaatlerini ön planda tutarak birçok çalışmayı hayata geçirmiş olmanın verdiği, tarif edilemez mutluluk ve huzurla sizlerle birlikteyiz. Bu kadar mıydı? Elbette hayır. Düşündüğümüz, Planladığımız, şehrimize kazandırmayı amaçladıklarımız elbette yaptıklarımızla sınırlı değildi. Biz sevdalısı olduğumuz bu Aziz Şehrin kırmızı Kitabını oluşturmuş, Stratejik Planını hazırlamış ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürürken, sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir sürecin eşiğine geldiğimi, geçtiğimiz hafta yaptığım tetkik ve tedavi neticesinde öğrendim.  Kıymetli hocalarımızın, üzerine basa basa ikaz ve uyarıları ile tedavi sürecinin bir an önce başlaması gerektiğini tarafıma iletmeleri üzerine, 12/11/2022 tarihinde gerçekleşecek olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimlerinde aday olmama kararı aldım.” Dedi.

“HER ZAMAN BU AZİZ ŞEHRİN BİR NEFERİ, HİZMETKARI OLACAĞIM”

Elazığ’ın kırmızı kitabını ve stratejik planı yeni yönetime ve şehrin yönetim kademesine emanet ettiğini belirten Arslan: “Elazığ’ın Kırmızı Kitabı ve şehrimiz için oluşturduğumuz Stratejik Plan’ın, bundan sonraki süreçte göreve gelecek olan Oda Yönetimi ve Elazığımızın Yönetim kademesi olan Valiliğimiz ve Belediyemize kıymetli üyelerimize, şehrimizin geleceği için bir emanetimiz olarak kabul edilmesini istiyoruz. Evet, vedalar her zaman zordur. Ama, Asilhan Arslan olarak şahsımın, her zaman bu aziz şehrin bir neferi, hizmetkarı olacağının bilinmesini sizlerden hassaten istirham ediyorum. Biz bu Aziz şehri ve insanımızı seviyoruz. 1 Nisan 2018 tarihinden beridir, birlikte görev yapmaktan onur ve mutluluk duyduğum, TOBB Genel Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Odamızın tüm üyeleri, Tüm Meslek Komitelerimiz, Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz, Odamızın tüm çalışanları, Kadın Girişimcilerimiz ve Genç girişimcilerimiz başta olmak üzere, şehrimizin yönetim kademesindeki tüm yöneticilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki tüm çalışanlarımız, ilimizdeki Tüm STK’larımız, gerek şehrimizdeki ve gerekse il dışındaki tüm dernek mensuplarımızın haklarını helal etmelerini istiyor, hepinize en kalbi teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a Emanet olun.” Dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber