ESNAFA KREDİ İMKANI

Okunma: 249
GÜNCEL 12 Ekim 2017 09:13
Videoyu Aç ESNAFA KREDİ İMKANI
A
a

ESNAFA KREDİ İMKANI

Büyük marketlerden dert yanan bakkallar, büfeler ve tekel bayileri için kredi imkanı geldi.. Harput Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, nakit sıkıntısı çeken küçük esnafımıza kredi kolaylığı getirdik dedi ve kredinin detaylarını açıkladı.
Harput Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz; bakkallar, büfeler ve tekel bayiler için kredi imkanı sağladıklarını belirtti. Başkan Kurnaz, tek kefille 15 Bin TL kredi imkanı sunduklarını ve vadenin ise 5 yıl olduğunu söyledi.
ESNAFIMIZA 15 BİN TL KREDİ
 Konuyla ilgili açıklama yapan Harput Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Kurnaz, İlimizin küçük esnafını yaşatmak için bazı kararlar almış durumdayız. Nakit sıkıntısı çeken bakkallarımız, tekel bayilerimiz ve büfelerimize esnafımıza kooperatifimiz olarak tek kefille 15 Bin TL kredi sağlamayı düşünüyoruz. Bu kredimizin vadesi 5 yıl. Faiz oranımız 0,41 yani esnafımız bize tek kefille müracaat ettiği zaman bir yıldan tut 5 yıla kadar bu esnafımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Bu esnaflarımızın yaklaşan yıllık kira ödemeleri firmalara oluşan borçlarına binaen, birde günlük nakit ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir krediyi bakkallar, büfeler ve tekel bayilerine tek kefille 15 Bin TL sunuyoruz dedi.
AMACIMIZ ESNAFIN KANINI VAMPİR GİBİ EMMEK DEĞİL Başkan Kurnaz, Bu krediler kesinlikle yasal kesintilerin dışında hiçbir masraf alınmayacaktır. Esnaf arkadaşlarımız daha önce dispritörler ve bayiler aracılığıyla kredi kartlarıyla alışverişlerini yapabiliyorlardı. Şuanda aldığımız istihbarata göre esnaflarımız kredi kartlarıyla alışverişlerini yapabiliyorlardı. Maalesef son aldığımız bilgilere göre esnaflarımız nakit parası olmadan hiçbir mal alamıyorlar. Ben de şimdi buradan bu çağrıyı yapıyorum. Kredi kartı kanalıyla alışveriş yapan esnaflarımıza diyorum ki bankalar değil, Esnaf Kefalet Kooperatifinin bulunduğu ilde önce Esnaf Kefalet Kooperatifi sonra bankalar. Biz Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak esnafımızı yaşatmak istiyoruz. Amacımız esnafı yüceltmektir. Amacımız esnafın kanını vampir gibi emmek değildi ifadelerini kullandı.
BAŞKAN YANILMAZ’A SESLENDİ
Harput Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz ayrıca buğday pazarındaki sıkıntılar nedeniyle Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a da seslendi. Esnafın mal yükleme yerlerinin olmadığını bundan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten Başkan Kurnaz, Oradaki esnaflarımız bana bir konuda şikayette bulundular. Buğday pazarındaki esnaflarımız oraya gelen malları yüklemekten ve boşaltmaktan yerlerinin olmadığı sıkıntısı içerisindeler. Esnaflarımız diyor ki oraya bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Buğday getirdi kamyonla pazarın önüne. Burada o kamyonun duracağı yer yok. Yüklemeyi yapacağı yer yok. Sayın belediye başkanımıza buğday pazarı esnaflarımız adına söylüyorum. Bu konuda duyarlı olursa ben kooperatif olarak başkanıma teşekkür ederim dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam