ELAZIĞ TANITILACAK

Okunma: 198
GÜNCEL 27 Ocak 2019 18:13
Videoyu Aç ELAZIĞ TANITILACAK
A
a

ELAZIĞ TANITILACAK

Elazığ, Türkiye'nin en önemli fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na  (EMITT) katılıyor.
Turizm alanında Türkiye'nin en önemli fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 31 Ocak - 03 Şubat 2019 tarihlerinde, İstanbul TUYAP Kongre Merkezinde düzenlenecek.
Bu yıl 23 üncüsü düzenlenecek olan fuar, 85 ülkeden yaklaşık 60 bin  kişinin ziyaret ettiği dünyanın önemli ilk 5 fuarı arasında yer alıyor.
ELAZIĞ TANITILACAK
Elazığ’ın  tanıtımı amacıyla, 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın himayelerinde ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün  koordinasyonunda yapılacak.
YERLİ VE YABANCI ZİYARETÇİLERE ELAZIĞ ANLATILACAK
İlimizin temsil edileceği, TÜYAP fuar alanı 5. Salon C210 numaralı Elazığ standında; ilimizdeki turizm destinasyonları, yerli ve yabancı ziyaretçiler ile turizm profesyonellerine tanıtılacak.Elazığ standında, Valilik başta olmak üzere Elazığ Belediyesi, Palu ilçesi, Keban ilçesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ otelleri ve seyahat acentaları yer alacak.
GEÇEN YIL ELAZIĞ ÖDÜL ALMIŞTI
Elazığ, 2018 yılında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılmış  ve ödül almıştı.Elazığ’ın tarihi güzellikleriyle hazırlanan stant bölge tanıtımını açısından  en iyi stant olarak seçilmişti. Fuarda Elazığ’ın standı özel olarak hazırlanmış ve Günler öncesinde yapılan çalışmalar sonucunda Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın direktifleriyle stant gösterişli bir şekilde katılımcılara sunulmuştu.
BAŞKAN YANILMAZ, EMİTT ELAZIĞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Fuar ile ilgili Hakimiyet Gazetesine açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın güzelliklerini ve özelliklerini tanıtmak için yurt dışında ve yurt içinde düzenlenen organizasyonlar da Elazığ’ı temsil etmek için büyük bir gayret gösteriyoruz.Bu açıdan EMITT Fuarı önemli bir fuar.Şehrin özelliklerinin tanıtılması ve ziyaretçiler ile buluşturulması ilimiz için büyük bir önem taşıyor dedi.
ELAZIĞ VALİLİĞİMİZ İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ
Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi olarak her yıl bura da yapılan çalışmalara katılıyor ve destek veriyoruz.Bu yılda yine Elazığ Valiliğimiz ile birlikte aynı çalışmaları yapıyoruz.İnşallah bu yılda çok güzel bir sonucun alındığı bir fuar olur.Elazığımız  en iyi şekilde temsil edilir diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam