ELAZIĞ'DA SON DÖNEMDE EMLAK SATIŞLARI AZALDI

Okunma: 371
ÖZEL HABERLER 9 Aralık 2020 11:04
A
a

ELAZIĞ'DA DEPREM VE ARDINDAN PANDEMİ SÜRECİNİN ETKİSİYLE KONUT SATIŞLARI SON ZAMANLARDAKİ EN DİP SEVİYEYE GERİLEDİ.

Elazığ Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Albayrak' ın  gazetemize yaptığı açıklamaya göre özellikle deprem sonrasında düşüş eğilimine giren konut satışları pandemi süreci ve artan konu faizi oranları nedeniyle çok geriledi.Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Hakan Albayrak ',geçtiğimiz süreçte konut satışlarını destekleyici düşük faiz oranları emlak piyasasına canlılık getirdiğini belirterek şöyle devam etti. 
'' Elazığ ili yılın ilk aylarından itibaren deprem ve ardından gelen pandemi süreciyle ilgili yoğun bir mücadele dönemine girdi.Özellikle deprem sonrası   yıkılan ve ağır hasar alan evlerden çıkan vatandaşların ev ihtiyaçlarının artması maalesef ki bazı fırsatçıların faydalanmasına yol açtı.Evlerin kira değeri çok fazla arttırılırken konut fiyatları da özellikle sıfır olanlar için değer kazandı.Bu da geçtiğimiz yıllarda oluşan stoktaki konutların tükenmesine yol açtı.''

Kira fiyatlarının özellikle önmüzdeki Şubat- Mart dönemlerinde daha da düşeceğini ifade eden Albayrak emlak satış fiyatlarının da inşaat malzemelerine gelen zamlarla birlikte artabileceğini kaydetti.

Elazığ 'da emlak sektörünün pandemi sürecinde yaşadığı zorluklara da değinen Albayrak özellikle kayıtdışı denilecek 'Korsan' emlakçıların bu sektörde kayıtdışı gelir elde ettiğini ve sektörün kalitesini düşürdüğünü ifade ederek bu konuda denetimlerin artması gerektiğini söyledi.
eni çıkan emlak kanunuyla 2018 yılının 6. ayından sonra emlakçılık yapanlara bazı  kurallar getirildiğine dikkat çeken Hakan Albayrak bunun  gerçekten emlakçılık yapan sektör çalışanlarına zorluk getireceğini de sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat