Elazığ’da Güzel Şeyler Oluyor! ELAZIĞ ARTIK BİR TEKSTİL ŞEHRİ…

Okunma: 116
GÜNCEL 16 Haziran 2022 14:46
Videoyu Aç Elazığ’da Güzel Şeyler Oluyor! ELAZIĞ ARTIK BİR TEKSTİL ŞEHRİ…
A
a

Elazığ’da Güzel Şeyler Oluyor! ELAZIĞ ARTIK BİR TEKSTİL ŞEHRİ…

Son yıllarda ülkemizin saygın tekstil firmalarının OSB'de fabrika açması, bugünlerde yine fabrika kurmak amacıyla önemli şirketlerin şehrimizde çalışmalar yapması ve son olarak Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri neticesinde IŞIL TEKSTİL SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ’ne Elazığ’a yatırım yapma kararı aldı. Fabrika tamamlandığında Elâzığ’a Bin kişilik istihdam sağlayacak. Elâzığ birkaç yıl içerisinde tekstil üssü olma yolunda hızla ilerleyecek.
Elazığ tekstil kent olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri neticesinde Işıl Tekstil SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Elazığ’a 70 milyon Euroluk yatırım yapma kararı aldı.
Firma için Elazığ OSB’de 200 bin metrekare bir arsa tahsisi gerçekleştirildi. Fabrika tamamlandığında ise Elazığ’da bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.
Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk yaptığı açıklamada, “uzun süredir yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Ülkemizin önemli firmalarından  Işıl Tekstil SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ’ne   200.000 m2  bir arsa tahsis edilmiş olup firma burada 1000 kişilik istihdam sağlamak üzere 70 Milyon Euro’luk yatırımla Örme, Kumaş, Boyahane ve İplik fabrikası yatırımı yapacaktır. İlimize ve sanayicilerimize hayırlı olmasını dileriz” dedi.

“15 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

2023’ün Mayıs veya Haziran aylarında tüm fabrikaların faaliyete geçmesini beklediklerini ifade eden Başkan Öztürk, Gelecek yılın sonuna kadar 15 bin yeni istihdam sağlayacağız dedi. Öztürk, “Burada fabrikaların yükseldiğini, üretime geçildiğini, bu alanların 5’in 1.etapları olduğu gibi şeker fabrikasının bitişi tamamen önümüzdeki yılın mayıs, haziranına kadar tamamen dolu olacağını, binaların tamamen biteceğini ve buranında alt yapısı, üst yapısı, çevre düzenlemeleriyle beraber çok güzel bir yer olacak burası. Ciddi firmalara tahsis ettik burada ciddi bir istihdam sağlayacak. Bizim sözümüz yine söz. Seçimlerde de söylemiştik önümüzdeki sene için hedefimiz en kötü şartta 10 veya 15 bin hedefini yakalamaya çalışıyoruz” dedi.

“YENİ FİRMALARA 6. BÖLGEDEN YER TAHSİS EDECEĞİZ”

2. Etap’ta tüm parsellerin firmalar tarafından alındığını söyleyen Öztürk, yatırım yapacak olan yeni firmalara da kapılarının açık olduğunu belirti. Öztürk, “Tamamen bunları tabi parsel sayıları küçük olanlar vardı bunlar ciddi yatırımcılar gelince 13-14 dönümlük parseller vardı birleştirmeler yaptık. 50-60 dönümlük 80-90 dönümlük birleştirmeler yaptık büyük firmalara verdik. Bu yatırımlar entegre yatırımlar. Bugün en küçüğünün yatırımı 350-400 milyonluk bir yatırım yani 20-30 milyon dolarlık yatırımlar bunlar. Bunların içinde daha büyük olanlar var. Büyük firmaları buraya çekip istihdam sayısının yüksek olmasından dolayı çekmek için büyük gayret sarf ediyoruz. Yeni firmalarımız da yakında olacak onlara da yeni yerlerde imkanlar 6. Etabın hazırlığını yapıyoruz açacağız. 6. Etaptan da o firmalara yer vererek bu senenin içinde inşaatlarına başlatacağız” dedi.
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat