ELAZIĞ'DA "GÖÇ" ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

Okunma: 1615
GÜNCEL 27 Şubat 2017 09:44
Videoyu Aç ELAZIĞ'DA "GÖÇ" ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ
A
a
Elazığ'da bir tiyatro grubu tarafından "Göç" isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Elazığ'da işsiz kalan bir ailenin İstanbul'a göç etmesini konu alan "Göç" tiyatro oyunu Ferhat Bibal yönetmenliğinde Belediye Kültür Merkezinde sahne aldı. Trajik komedi olan oyun 2 perde 14 sahnede sergilendi. Oyunda 18 kişilik tiyatro grubu yer aldı. Yönetmen Ferhat Bibal, "Göç adlı tiyatro oyunumuz Elazığ'daki işsizliği anlatmaktadır. Oyunumuzda bir ailenin Elazığ'dan İstanbul'a göçmesi ve başlarına gelen trajik komedi olayları sahneye aktardık. Ekibimizde 15'i oyuncu olmak üzere 18 kişi bulunmaktadır. Bu oyunu hazırlamamızdaki amacımız kültür ve sanat şehri dediğimiz Elazığ'daki halkı sanatla buluşturmak" dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber