ELAZIĞ BELEDİYESİ YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Okunma: 45
GÜNCEL 17 Eylül 2020 15:51
Videoyu Aç ELAZIĞ BELEDİYESİ YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
A
a

ELAZIĞ BELEDİYESİ YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi, vatandaşlara kaliteli bir ulaşım hizmeti sunmak amacıyla şehir genelinde yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Cumhuriyet Mahallesi Salim Hazardağlı Caddesi’nde geliş-gidiş güzergâhında bulunan yüksek eğimli yolları standartlara uygun duruma getirmeyi sürdürüyor. Çalışmalar neticesinde kaza kara noktaları tek tek ıslah edilerek çözüme kavuşturuluyor.
Yol üzerinde isale hattı deplase işlemleri gerçekleştiren ekipler toprak ve hafriyat işleri tamamlandıktan sonra PMT serimi yapacak. Asfalt dökümünün ardından ise geliş-gidiş yönüne sahip yeni yol vatandaşların hizmetine sunulacak.
Muhtar Fethi Ayaz: “Şahin Başkan Sözünü Tuttu”
Yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Fethi Ayaz “Caddemiz yıllardan beri iniş çıkışı zor rampalı bir bölge olduğu için kış mevsiminde araçlar geçiş sırasında büyük sıkıntılar yaşıyordu. Yollarımız kış aylarında sık sık kapanıyor ve insanlar mağdur oluyordu. Cadde üzerinde iki ayrı bölgede bulunan rampalar belediye ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde eğimleri düşürülerek yarma ve dolguları yapıldı. Şahin Başkana da durumu aktarmıştık. Başkanımız ve ekibi bizim bu mağduriyetimizi makul gördüler. Verdikleri sözü kısa sürede yerine getirdikleri için Şahin Başkan başta olmak üzere Yardımcısı İrfan Ergüven Bey’e ve Belediye ekibine teşekkür ederiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat