ELAZIĞ BELEDİYESİ YENİ YOLLARLA TRAFİK AKIŞINA KONFOR KAZANDIRIYOR

Okunma: 16
GÜNCEL 15 Eylül 2020 12:19
Videoyu Aç ELAZIĞ BELEDİYESİ YENİ YOLLARLA TRAFİK AKIŞINA KONFOR KAZANDIRIYOR
A
a

ELAZIĞ BELEDİYESİ YENİ YOLLARLA TRAFİK AKIŞINA KONFOR KAZANDIRIYOR

Elazığ Belediyesi trafik akışını rahatlatmak, yolların kalitesini ve standardını yükseltmek, daha modern ve güvenli ulaşım olanağı sağlamak amacıyla yol yapım, bakım-onarım ve alternatif yol çalışmalarını sürdürüyor.
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 Nisan 2019-15 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında kent genelinde toplam 1 milyon 406 bin 245 m2 asfalt serimi, 45 km sathi asfalt kaplama, 129 bin 702 m2 kaldırım çalışması gerçekleştirildi.
Koronavirüs salgını sürecinde de çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler tarafından yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi, Gazi Caddesi, Vali Fahri Bey Caddesi, Yahya Kemal Beyatlı Caddesi ve İmam Efendi Bulvarı gibi şehrin ana arterleri genişletme ve yenileme çalışmalarıyla yepyeni kimlik kazandı.
ALTERNATİF YOLLAR
Şehrin trafik yükünü alternatif yollarla rahatlatmak, trafik akışına konfor kazandırmak amacıyla yürütülen çalışmalar doğrultusunda şehrin dört bir yanında yeni alternatif yol açma çalışmaları da kesintisiz sürüyor.
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Çayda Çıra Mahallesi ile Keban Yolu ve Şahinkaya Köyü bağlantısını sağlayan toplam 1.850 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yeni imar yolu; Cumhuriyet Mahallesi Adliye arkası-Keban Yolu bağlantısını sağlayan 700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yeni imar yolu çalışmaları tamamlanarak hizmete sunuldu.
YENİ YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Şehrin dört bir yanını modern ve kaliteli bir ulaşım ağı ile kuşatmaya yönelik çalışmalar doğrultusunda, Aksaray Mahallesi’ni Güney Çevre Yolu’na bağlayacak 25 metre genişliğinde 1.000 metre uzunluğundaki yeni imar yolu ile Ataşehir-Hicret Mahallerini Güney Çevre Yolu'na bağlayan 35 metre genişliğinde, 2500 metre uzunluğundaki 4 gidiş, 4 geliş olmak üzere 8 şeritli yol çalışmaları da büyük bir hızla ilerliyor.
Şehrin doğusundan batısına trafik akışına konfor kazandırmaya yönelik çalışmalar doğrultusunda yürütülen Kanal Boyu Projesinin 3. Etabında çalışmalar sürüyor. 8. Kolordu Kışlası içerisinden geçen 1.200 metre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki yeni yol çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne akıcı ve konforlu ulaşım sağlanmış olacak.
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, “TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Şehrin yaşam kalitesini artırmak adına her alanda çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan mevcut yollarımıza yenileme ve genişletme çalışmalarıyla konfor kazandırırken, bir yandan da yeni yol çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adil bir hizmet anlayışıyla hizmetin ulaşmadığı nokta bırakmayacak, trafik sorunlarını çözmüş bir şehir oluşturacağız. Yapacağımız çalışmalarla 5 yılın sonunda Elazığ’ımız yollarıyla, kaldırımlarıyla geleceğin gelişmiş, modern ve kimlikli şehirleri arasında yerini alacaktır. Bunun için gece-gündüz demeden çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat