ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ KPSS TEKRAR DERSLERİ

Okunma: 66
GÜNCEL 17 Haziran 2022 13:16
Videoyu Aç ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ KPSS TEKRAR DERSLERİ
A
a

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ KPSS TEKRAR DERSLERİ

Elazığ Belediyesi eğitime verdiği önemle gençlere yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlanan memur adayları için 20-26 Haziran tarihleri arasında Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde ücretsiz KPSS Genel Tekrar Programı düzenleyecek.
UYGULAMALI SORU ÇÖZÜMLERİ İLE PRATİK YAPILACAK
Elazığ Belediyesi ve PEGEM Akademi iş birliği ile düzenlenecek olan eğitim programında öğrencilere KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri alanlarında hızlandırılmış bir eğitim programı verilecek. Sınavda dikkat edilmesi gereken unsurların anlatılacağı programda öğrenciler ayrıca uygulamalı olarak soru çözümleri ile pratik yapma fırsatı bulacak. 
BİR HAFTA DEVAM EDECEK
Hızlandırılmış genel tekrar programında 20 Haziran Pazartesi günü Türkçe ve Coğrafya dersleri, 21 Haziran Salı günü Anayasa ve Çağdaş Türk Tarihi dersleri, 22 Haziran Çarşamba günü Genel Tarih ve İnkılap Tarihi, 23 Haziran Perşembe günü Rehberlik ve Öğretim Yöntem ve Teknikleri, 24 Haziran Cuma günü Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi, 25 Haziran Cumartesi günü ise Ölçme dersleri verilecek. 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek Matematik dersi ise PEGEM Akademi binasında gerçekleştirilecek.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Gençlerin geleceklerine yön verecekleri KPSS öncesi onların yanında olmak amacıyla hazırladığımız ücretsiz tekrar programlarına tüm öğrencilerimizi 20-26 Haziran tarihlerinde davet ediyoruz.” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat