DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde Görev Değişimi

Okunma: 74
GÜNCEL 23 Haziran 2022 13:44
Videoyu Aç DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde Görev Değişimi
A
a

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde Görev Değişimi

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı. DSİ 9.bölge Müdürü Mahmut Dündar, DSİ Genel Müdürlüğü uhdesine alınırken; yerine Bursa DSİ 1. Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Akyürek atandı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, bazı bölge müdürlüklerine atama yaptı. Buna göre, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı.

2020 yılından itibaren Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Mahmut Dündar, DSİ Genel Müdürlüğü’ne çekildi.

Mahmut Dündar’dan boşalan bölge müdürlüğü görevine ise Bursa DSİ 1. Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Akyürek atandı. KENAN AKYÜREK KİMDİR?

Kenan Akyürek, 1973 yılında Artvin İli Yusufeli ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Yusufelinde tamamladı. 1995 yılında Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1995-2000 yılları arası Özel Sektörde çalıştıktan sonra 2000 yılında DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürlüğünde memuriyet görevine başladı. 2007 yılında DSİ Bursa 1. Bölge Müdürlüğü emrine atanmış olup, Mühendis, Başmühendis, Şube Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. 22.06.2022 tarihinde Devlet Su İşleri Elazığ 9.Bölge Müdürlüğü’ne atanan Kenan Akyürek, evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

MÜDÜR DÜNDAR’DAN VEDA MESAJI

Öte yandan DSİ Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilen Mahmut Dündar’da veda mesajı yayınladı. Dündar mesajında;  “DSİ Genel Müdürümüzün 22.06.2022 tarihli yazısı ile DSİ 9. Bölge Müdürü olarak Ankara DSİ Genel Müdürlüğümüz emrine görevlendirildim. Yerime de Bursa DSİ Bölge Müdür Yardımcısı bir arkadaşımız vekaleten atandı. Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğünde göreve başladığım günden beri sorumluluk alanımdaki Elazığ, Bingöl, Malatya ve Tunceli ilerimizdeki yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi, çalışma arkadaşlarımla beraber büyütme ve daha ileriye taşıma gayreti ile çalıştım. Sizlerle birlikte ve sizlerin yakın desteği ile bu Aziz Şehirlerimiz için çalışmış olmaktan mutlu ve gururluyum. Benim bir hakkım var ise, sizlere helal olsun, sizlerden de helallik diliyorum. Selam ve saygılarımla. Allah’a emanet olalım inşallah” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat