BU MİLLETTE EZAN VE VATAN AŞKI OLDUĞU MÜDDETÇE BU VATAN PARÇALANAMAZ

Okunma: 67
GÜNCEL 16 Temmuz 2020 13:20
Videoyu Aç BU MİLLETTE EZAN VE VATAN AŞKI OLDUĞU MÜDDETÇE BU VATAN PARÇALANAMAZ
A
a

BU MİLLETTE EZAN VE VATAN AŞKI OLDUĞU MÜDDETÇE BU VATAN PARÇALANAMAZ

Elazığ’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle il protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla anma programı düzenlendi.
Elazığ'da hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen anma programı, mehteran takımının gösterisi ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması dinlendi. Elazığ  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen sancak koşusu sonrası tören alanına gençler tarafından getirilen sancak ise Vali Yırık'a teslim edildi. Kur'an-ı Kerim okunup dua edilen programda günün önemine binaen birçok konuşmacı yer aldı.
Programa, Vali Yırık ve Başkan Şahin Şerifoğulları'nın yanı sıra , 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ,Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, STK ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
251 ŞEHİDİMİZİ ALABİLİRLER ANCAK GELECEĞİMİZE PRANGA VURAMAZLAR
15 Temmuz'un bir diriliş günü olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, 15 Temmuz, bu millete kalkışana, vatanını almak isteyenlere, tüm haklarını gasp etmek isteyenlere dur demenin günüdür. 15 Temmuz himmet diyenlerin zimmet yaptığı, 251 şehidi kurban ettiğinin acı bir şekilde anlaşıldığı gündür. 15 Temmuz; merhamet, vicdan diyenlerin merhamet ve vicdandan uzak seri bir katil bir cani olduğunun acı bir şekilde anlaşıldığı gündür. Bu milletin kutsalları var; Bayrak, vatan, millet, ezan. İşte bu kutsallar, bu milletin ezelden beridir sahip çıktığı ve daima hedef olduğu kutsallardır. Bizleri kandırabilirler, 251 şehidimizi alabilirler ancak bizim geleceğimize pranga vuramazlar. Milleti koruyoruz, eğitiyoruz diyenlerin bu bayrağı ülkeler arası taşıyoruz sınırlar ötesine götürüyoruz diyenlerin maalesef bu milletin geleceğini çaldığının, bu milletin canına kast ettiğinin ete ve kemiğe büründüğü gündür. Bu millette, ezan ve vatan aşkı olduğu müddetçe asla bu vatanı çiğnetmeyecek. 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanımız ulusa seslenişi ile u millet 81 vilayette sokaklara çıkmış, bayrağına, vatanına, ezanına ve dinine sahip çıkmıştır. Elazığ ilimizde de insanlarımız o gece sokakları doldurmuş, düşmana karşı asla bu değerlerinden vazgeçmeyeceğini haykırmıştır. Hangi vicdan sahibi 7 yaşındaki kızımıza babasının neden cennetlik olduğunu, şehit olduğunu nasıl anlatabilir? Bu millete kalkışanlar, bu milleti ve devleti yok edeceğini zannedenler, içten ve dıştan her türlü mihraklar 15 Temmuz gecesindeki gibi aynı hüsrana uğrayacaklardır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.  15 Temmuz’da hayatlarını kaybetmiş, başta Elazığlı 9 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi burada rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum dedi.
MİLLETİMİZ DESTAN YAZARAK DARBECİLERE DARBE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR
15 Temmuz gecesi vatan için şehadete hazır olduğunu ifade eden  AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze,’’Bu ülkeye tuzak kuran FETÖ terör örgütü mensuplarına 15 Temmuz günü öyle bir ders verildi ki dünya tarihine geçecek ve tarih sahnesinde yer alacak şekilde milletimiz destan yazarak ders vermiştir. Bu milletin bayrağını indirmek isteyen, toprağını işgal etmek isteyen, ezanların susturulmasını arzu edenlerin başkaldırdığı ve terör örgütü mensuplarının kendi halkına silahlarını doğrulttuğu bir günde milletimiz destan yazarak darbe yapanlara karşı darbe gerçekleştirmiştir. Ordumuz içerisinden konuşlanmış bir grup hain kendi halkına sıkıyor, uçaklardan bomba yağdırıyor, tanklarla insanlarımızın, milletimizin üzerine yağmur gibi kurşunlar yağdırıyor. O gece hepimiz bu vatan için şehadete hazır olduğumuzu ilan ettik.  Atalarımızın Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da yazdığı destanlar ne ise 15 Temmuz günü milletimiz kutlu bir destan yazmıştır ve hain FETÖ terör örgütünün bu darbesini boşa çıkarmıştır. 15 Temmuz destanını yazan bu aziz milletin bir parçası olarak bütün halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.’’şeklinde konuştu.
DAHA ÇOK DEMOKRASİ VE HÜRRİYET İSTEYECEĞİZ
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Fırat Üniversitesi’nin bildiri yayınlayarak darbeye karşı çıktığını açıklayarak tüm öğretim üyeleriyle meydanlara indiği ilk üniversite olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, konuşmasında, ’’4 yıl önce bu Demokrasi Meydanı’nda olduğumuzu anımsadığımda gerçekten bizi bu günlere kavuşturan Allah’a şükrediyorum diyorum. 15 Temmuz, bir kısım aklını kiraya veren FETÖ terör örgütü mensuplarının ve tabiî ki dış bağlantılı olarak ülkemizin dirliğine, birliğine demokrasisine yönelik parçalanması hedeflenen hain bir darbe girişimiydi. O gün sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve Türk halkının iradesinin arkasındaki duruşuyla meydanları doldurduk. Bütün ülkenin meydanları doldurduğu gibi Elazığ’da da bu meydanda terör mensuplarına verilmesi gereken dersi vermiş oldu. Milletin dirliğini ve birliğini koruması için verilen silahları Türk Milletine çeviren hain bir topluktan oluşuyordu. Bu gerçekten hüzün verici bir durumdu.  Bir daha bu tür olayların yaşanmaması için mutlaka her Türk evladının çok düşünmesi gerekiyor. Bizim almamız gereken dersler vardır, daha çok demokrasi, hürriyet isteyeceğiz. Bunun için daha çok okuyup üreteceğiz. Fırat Üniversitesi’de o gün bütün üyeleriyle meydandaydı ve bildirisini yayınlayarak darbeye karşı çıkan ilk üniversitelerden biri oldu. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun’’ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat