BELEDİYEDEN''YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'' KAMPANYASINA DESTEK

Okunma: 23
GÜNCEL 8 Nisan 2021 10:19
Videoyu Aç BELEDİYEDEN''YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'' KAMPANYASINA DESTEK
A
a

BELEDİYEDEN''YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'' KAMPANYASINA DESTEK

Elazığ Belediyesinin  ‘11 Ana Başlıkta 100 proje’ kapsamında bulunan trafikte toplumsal bilinci artırmaya yönelik çalışmaları  devam ediyor.

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÇOK ÖZEL DESTEK”
Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” kampanyasına Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün öncülüğünde Elazığ Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden destek geldi. 
Proje kapsamında öğrenciler yaya güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Çaydaçıra Mahallesi Şehit Üsteğmen Sami Çiftçi Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidine, kırmızı yol çizgisi çektiler.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR
Kampanyaya ilişkin açıklama yapan Elazığ Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ahmet Yıldırım, hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrencilere yönelik eğitim veren bir okul olduklarını ve Başkan Şerifoğullarıyla belediye ekiplerinin daima kendilerine destek verdiklerini belirtti. 
Toplumsal duyarlılığı artırmak adına Başkan Şerifoğulları’nın anlamlı hizmetler gerçekleştirdiğini ifade eden Müdür Yıldırım, aileler ve öğrencileri adına Başkan Şerifoğulları’na teşekkür etti.
Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, belediye olarak sürücülerin trafikte yayalara karşı duyarlı olmalarını sağlamak, trafikle ilgili sorunlarını azaltmak ve Elazığ’ın trafikte bir huzur şehri olmasını sağlamak adına gerekli çalışmaların hızla hayata geçirileceği ve vatandaş-belediye işbirliği ile çalışmalara devam edileceği kayde
dildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat