BAŞKAN ULAŞ: DEVLETİMİZ, ESNAFIMIZIN YANINDA

Okunma: 29
GÜNCEL 12 Ocak 2021 19:40
Videoyu Aç BAŞKAN ULAŞ: DEVLETİMİZ, ESNAFIMIZIN YANINDA
A
a

BAŞKAN ULAŞ: DEVLETİMİZ, ESNAFIMIZIN YANINDA

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, esnafın sıkıntılı günler geçirdiğini belirterek, bu zorlu süreçte devletin, esnafının yanında yer aldığını söyledi.
Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, pandemi döneminde esnafa sağlanan hibe destekleri için müracaatların sona erdiğini söyledi.
ULAŞ: 3 GÜNLÜK UZATMA SÜRESİ VERİLDİ
 Başkan Ulaş, Özellikle pandemiden ötürü Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kararnamesiyle esnaflarımıza sağlanan hibe desteklerinin müracaatları geçen hafta Cuma günü bitmesinin akabinde 3 günlük uzatma süresi verildi. Malumunuz dün gece 23.59 itibariyle müracaatlar bitti dedi.
ULAŞ: DESTEĞİMİZ ELÂZIĞ ESNAFINDAN EKSİK OLMADI
Devletin sağlayacağı hibe ve kira desteklerinin esnafı rahatlatacağını ifade eden Başkan Ulaş, Elazığlılar olarak gerçekten devletimizin vereceği bir milyon gelir desteği kaybı 500’de kira desteği Elazığ esnafı adına kaçınılmaz olduğunu gördük. Bizler gerek oda olarak gerekse şahsi olarak elimizden geldiği kadarıyla kendi odamızın üyeleri ve diğer oda üyelerine de bu süreçte kendilerine desteklerimiz eksik olmadı dedi.
ULAŞ: DEVLET MİLLETİNİN VE ESNAFININ YANINDA
 Başkan Ulaş, Devletimizin yaklaşık olarak 1-2 ay öncesinde devletimize ve farklı kurumlarda olan esnaflarımızın borçlarının da yapılandırılarak peşin ödemelerde de yüzde doksan faizinin silinmesi taksitlendirmede de belli oranda faizin düşürülmesiyle beraber esnaflarımızın bu imkanda sağlanmasını meydana getirdiler ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat