BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI ŞEHİR GENELİNDEKİ BELEDİYE ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Okunma: 153
GÜNCEL 31 Temmuz 2022 09:12
Videoyu Aç BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI ŞEHİR GENELİNDEKİ BELEDİYE ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
A
a

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI ŞEHİR GENELİNDEKİ BELEDİYE ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde yapımı devam eden ve yapılması planlanan belediye çalışmalarını yerinde kontrol etmek üzere inceleme gezisinde bulundu.

İlk olarak kent vizyonuna değer kazandıracak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı'nın insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgede, şehrin otopark ihtiyacına katkı sağlayacağını söyleyerek “Projemiz, 224 araç kapasiteli yer altı otoparkı ile iki katlı olacak şekilde toplam 7.000 metrekare kapalı alana sahip olacak. Projenin devamında otopark alanının üst kısmı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile bütünlük oluşturacak şekilde 11.000 metrekarelik bir yaşam alanı olarak düzenlenecek. Kısa süre sonra vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız projemizi şehrin özüne yakışacak şekilde inşa ediyoruz. Projemizin tamamlanmasıyla hem otopark problemimiz çözülecek hem de vatandaşlar aileleri ile birlikte şehir merkezinde kaliteli vakit geçirebilecek. Projemiz aynı zamanda şehrimizin geleceğine de hizmet edecek.” dedi.
Hem yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan hem de vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları daha sonra Elazığ Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından İzzetpaşa Meydanı’nda yol genişletme çalışmalarının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
Belediyeye bağlı ekipler tarafından yapılacak yol genişletme çalışmasıyla 
11 metre genişliğinde yapılacak olan yol; 2 gidişten 3 gidişe, 2 gelişten 3 gelişe çıkarılarak toplamda 6 şerit şeklinde olacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber