BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Okunma: 40
GÜNCEL 12 Ağustos 2022 18:24
Videoyu Aç BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
A
a

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Gönül Belediyeciliği kapsamında mahalle ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Mahallelerde gerçekleştirilen projeleri yerinde inceleyen Başkan Şerifoğulları, vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal ediyor, mahalle sakinlerine belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler veriyor.
Başkan Şerifoğulları'nın bugün ki mahalle ziyaretleri kapsamında ki ilk durağı Sanayi Mahallesi oldu.
Mahalle Muhtarı Necati Karataş’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi’nin Sanayi Mahallesi’nde yapmış olduğu çalışmaları değerlendirdi.  
Başkan Şerifoğulları daha sonra birim müdürleri ve Mahalle Muhtarı ile birlikte mahallede yapımı tamamlanan projeler ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

KARATAŞ: “BAŞKANIMIZLA HER DAİM İLETİŞİM HALİNDEYİZ”
Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile çok rahat bir şekilde iletişim kurarak sorun ve taleplerini iletebildiklerini belirten Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş; “Belediye Başkanımızla sürekli iletişim halindeyiz. Mahallemizin sorunlarını belediye başkanımıza çok rahat bir şekilde iletebiliyoruz. Sağ olsun başkanımız sorunlarımıza kayıtsız kalmıyor. Mahallemizi ziyaret ederek sorunları yerinde görerek problemlerin çözümü noktasında anında talimat veriyor.  Değerli Belediye Başkanımıza şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Şerifoğulları’nın bir sonraki durağı ise Olgunlar Mahallesi oldu.
Mahalle Muhtarı Hikmet Dursun’u ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sorun, talep ve önerileri dinledi.  Mahalle sakinlerinin taleplerini not alan Başkan Şerifoğulları, ilgili birim müdürlerine sorunların çözümü için talimat verdi. 
Ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden Mahalle Muhtarı Hikmet Dursun, “Başkanımız her daim yanımızda bulunarak bizlere destek oluyor. Kendisine ilettiğimiz talepleri anında çözüme kavuşturuyor. Şahsım ve mahallem adına kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “VATANDAŞLARIMIZIN FİKİR VE GÖRÜŞLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ”
Tüm mahallelere eşit şekilde hizmet götürmey gayreti içerisinde olduklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri şehrimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak bütün mahallelerimize eşit şekilde hizmet götürme çabası içerisindeyiz.  Bir yandan şehrin yıllardan beri çözülmeyen sorunlarını çözüme kavuştururken diğer yandan mahallelerimizi de sık sık ziyaret ediyoruz. Birlikte yönetim ilkesiyle çıktığımız şehre hizmet yolculuğunda vatandaşlarımızla birlikte bu aziz şehrimizi yönetmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızın fikir ve görüşleri bizler için çok önemli. Birlikte yönetim anlayışı doğrultusunda mahalle ziyaretlerimize devam edeceğiz.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber