BAŞKAN OR; DUR DİYELİM Kİ GELECEĞİMİZ AYDINLANSIN

Okunma: 417
GÜNCEL 27 Ocak 2019 18:53
Videoyu Aç BAŞKAN OR; DUR DİYELİM Kİ GELECEĞİMİZ AYDINLANSIN
A
a

BAŞKAN OR; DUR DİYELİM Kİ GELECEĞİMİZ AYDINLANSIN

İyi Parti İl Başkanı Mevlüt Or ve CHP il Başkanı Zeki Kaplan dün açıklanan yerel seçimlere ilişkin ittifak anlaşması gereği  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Mevlüt Or yaptığı açıklamada Gerek genel merkezlerimizin, gerekse il başkanları olarak bizlerin yürüttüğü birlikte çalışma hayırlı bir şekilde sonuçlandı. Elazığ da İYİ PARTİ VE CHP ortak aday göstermek için anlaştı.
Bu ortak adayımız kamuoyunun da yakinen tanıdığı Elazığın eski ticaret odası başkanrlarından Sn. Ali Şekerdağ Beydir. Değerli misafirler ittifaklarda ve birliktelikte rahmet vardır bereket vardır.
Nasıl ki 24 Haziran ittifakımız 41 yıl sonra CHP nin Elazığ da bir Milletvekili çıkarmasına sebep oldu ise inşallah 31 marta da Belediye Başkanlığını kazanacağımıza inancımız tamdır.
Elazığ Ak partiyi hep rekor oylarla desteklemesine rağmen hizmet alımında isi hep son sıralarda rekor kırdı, Şimdi 31 Mart bizim için büyük bir fırsattır.
Bu kötü yönetim ve belediyecilik zihniyetine dur deme zamanıdır. Bizim yaptığımız bu ittifakı halkımız olarak sandıkta oy ittifakına dönüştürelim ve bu kötü yönetime dur diyelim.
Dur diyelim ki geleceğimiz aydınlansın.
Dur diyelim ki geleceğimi umut dolsun.
Dur diyelim ki Elazığımız yaşanabilir şehir olsun.
Başkan Mevlüt Or , bu ittifakımızın hayırlara vesile olması duası ile, Başta CHP il başkanımız Zeki Kaplan Bey ve tüm teşkilat mensupları olmak üzere CHP milletvekili Sn. Gürsel Erol beye ve emeği geçen tüm emekçilere en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat