Başkan Kavaklı, Milletvekili Erol’a Tepki Gösterdi

Okunma: 57
GÜNCEL 2 Ekim 2022 00:01
Videoyu Aç Başkan Kavaklı, Milletvekili Erol’a Tepki Gösterdi
A
a

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı Salçalı Köfte Ve Gastronomi Festivalinde konuşma yapan CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol’un açıklamalarına tepki gösterdi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı Salçalı Köfte Festivali’nde davet edilip, tepkiler üzerine konseri iptal edilen Ünlü Sanatçı İrem Derici ile ilgili açıklama yapan CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol’u eleştirdi.

Kavaklı: “konuşmasında nesillerimizi ifsat eden ve toplumumuzun temel değerleri ile taban tabana zıt olan sapkın davranışı adete özgürlük olarak değerlendirmiş aziz halkımızın özgürlüğünü ve meşru tepkisini yok sayan açıklamalarda bulunmuştur.” Dedi.

Kavaklı vatandaşın, Aile yapılarının çökmemesi için verdikleri mücadeleye destek vereceklerini dile getirdi. Kavalı ayrıca açıklamalarından dolayı Milletvekili Erol’u kınadıklarını söyleyerek: “insanlar kendi aile yapılarının çökmemesi ve o sapıkların çocuklarına bulaşmaması için onların propagandalarını yapmalarını istemiyor bu onların en doğal hakkıdır. Böyle talepler olduğunda bizlerde HÜDA PAR olarak destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Aziz Elazığ halkına, Elazığ’da bulunan siyasi parti ve STK’lara haddini aşan ifadelerde bulunan ve açıklamalarıyla sapkınlığı normalleştirme gayreti gösteren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’u kınıyoruz.” Dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber