BAŞKAN ERDOĞAN, YENİ SİSTEMİN İLK KABİNESİNİ AÇIKLADI

Okunma: 732
GÜNCEL 10 Temmuz 2018 16:56
Videoyu Aç BAŞKAN ERDOĞAN, YENİ SİSTEMİN İLK KABİNESİNİ AÇIKLADI
A
a

BAŞKAN ERDOĞAN, YENİ SİSTEMİN İLK KABİNESİNİ AÇIKLADI

Dün Meclis'te yemin ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni resmen hayata geçiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı.
Dün yemin ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni resmen hayata geçiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bakanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıda açıkladı.
BAKANLIK SAYISI 17'YE DÜŞTÜ
Erdoğan, toplantıda, "Cumhurbaşkanı olarak yeni dönemdeki en önemli yetkilerimizden biri de kabinemizi de oluşturabilme imkanımızdır. Bakanlık sayımızı başkan yardımcımızla 17'ye indirdik. Bazı bakanlıkları aynı isimle muhafaza ederken, bazılarını birleştirdik, bazılarını da lağv ettik" dedi.
12 YENİ İSİM BAKANLAR KURULUNDA
Erdoğan'ın açıkladığı listede 4 isim bakanlar kurulunda tekrar yer alırken, 12 yeni isim bakanlar kuruluna girdi.
Son Dakika! Başkan Erdoğan, Yeni Sistemin İlk Kabinesini Açıkladı
Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:
"Ülkemiz tarihinin en önemli demokratik dönüşümlerinden biri bugün tamamlanmıştır. Dünyada yönetim sistemini demokratik yollarla değiştirebilen az sayıda ülke arasına girmiş bulunuyoruz. Bir kez daha hem seçim sonuçlarının, hem de yeni yönetim sistemimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. İradesini yansıtan 50 milyonun üzerindeki vatandaşlarımızın her birine şükranlarımı sunuyorum. Şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gören 26 milyon 331 bin vatandaşımıza ayrıca teşekkür ediyorum.
Son Dakika! Başkan Erdoğan, Yeni Sistemin İlk Kabinesini Açıkladı
BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR
15 Temmuz'dan itibaren bizi destekleyen, MHP'ye başta Bahçeli olmak üzere teşekkür etmek istiyorum. MHP ile ülkemizin ve milletimizin menfaatleri için işbirliğimizi Meclis'te de sürdüreceğiz. Yeni yönetim sistemi mimarisini geçtiğimiz günlere kadar devam ettirdik. Yeni dönemin ruhuna uygun şekilde yönetim mimarimizin çatısını oluşturduk. Yeni yönetim mimarisini seçimden önceki günlerde TV'lerde milletimizle de paylaşmıştık. Kanun değişiklikleri Resmi Gazete'de yayınlandı. Bugün de resmen göreve başladık. 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni yayınladık.
"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"
Ne bizim ne de bizden sonra gelecek Cumhurbaşkanlarının yürütme konusunda aksaklıklar konusunda öne sürecekleri bahaneleri kalmamıştır. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız. Cumhurbaşkanı olarak yeni dönemdeki en önemli yetkilerimizden biri de kabinemizi de oluşturabilme imkanımızdır. Bakanlık sayımızı başkan yardımcımızla 17'ye indirdik. Bazı bakanlıkları aynı isimle muhafaza ederken, bazılarını birleştirdik, bazılarını da lağv ettik."
 
Son Dakika! Başkan Erdoğan, Yeni Sistemin İlk Kabinesini Açıkladı
İŞTE YENİ KABİNE:
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Fuat Oktay.
 
Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül.
 
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Aile Bakanı:Zehra Zümrüt Selçuk.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı:Murat Kurum.
 
Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fatih Dönmez.
 
Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Muharrem Kasapoğlu.
 
İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu.
 
Milli Eğitim Bakanı: Ziya Selçuk.
 
Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy.
 
Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mustafa Varank.
 
Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli.
 
Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan.
 
Savunma Bakanı: Hulusi Akar.
 
Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak.
 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Mehmet Cahit Turan.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat