BAŞKAN ARSLAN, ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ İSTEKLERİNİ DİLE GETİRDİ

Okunma: 44
YEREL HABER 17 Eylül 2020 17:43
Videoyu Aç BAŞKAN ARSLAN, ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ İSTEKLERİNİ DİLE GETİRDİ
A
a

BAŞKAN ARSLAN, ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ İSTEKLERİNİ DİLE GETİRDİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı öncesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelerek Elazığ iş dünyasının isteklerini dile getirdi…
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Elazığ iş dünyasının talep ve sorunları ile ilgili bir araya gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, görüşme ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde;
“Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu bugüne kadar gerek yazılı gerekse sözlü olarak iletmiş olduğumuz tüm sorunlarımıza yakınen ilgi göstermiştir. Özellikle deprem sonrası kendisine ulaştırmış olduğumuz her konumuzu hassasiyetle takip etmiş ve ilgili kurumlara ulaştırmıştır. Son olarak TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı öncesi TOBB’de bir araya gelerek ilimiz iş dünyasının sorunlarını istişare etme fırsatımız oldu.
 Dosyamızda yer alan konular özet olarak;
31.12.2020 tarihi itibari ile İlimiz OSB’deki yeni yatırımların 6. Bölge teşviklerinden yararlanma süresi sona erecek olup,  Depremin yıkıcı etkilerinin bir an önce üzerinden atması gereken şehrimiz için olmazsa olmaz durumuna gelmiş olan 6. Bölge Teşviklerinin tüm şehri kapsayacak şekilde yeni dönemde uygulamaya alınması. 
Şirket ortağı olup şirketi bünyesinde sigortalı olan şahısların yeni bir genelge ile Bağ-kur’ a geçme zorunluluğunun getirilmesinin oluşturduğu mağduriyetin giderilmesi için yeni bir düzenlemenin yapılması.
 Kısa Çalışma Ödeneği hususunun bir yıl devam etmesi,
 Medikal Sektörünün Kamudan alacaklarının ödenmesi hususu,
 Eğitim sektörünün COVİD-19 sürecinde yaşamış olduğu sorunlar nedeniyle desteklenmesi.
Hizmet sektöründe yer alan diğer alanlardaki sorunların çözümü,
1 Ekim tarihi itibarı ile başlayacak Özel Sektörün ertelenen borçlarının ödeme tarihinin bir yıl ertelenmesi, Korona virüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan Turizm Sektörünün dosyada yer alan beklentilerinin karşılanması talep edilmiştir.
TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu dosyamızda yer alan tüm konuları detaylı şekilde bizlerle istişare ederek gerekli hassasiyeti göstermiştir. Özellikle Teşvik Yasası ile ilgili ilimizin hassasiyetini yakinen bilen Sayın Hisarcıklıoğlu talebimiz üzerine konuyu 12 Eylül’de Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığı görüşmede ilettiğini paylaşmıştır. İş dünyamız adına kendilerine teşekkür ediyor, iletmiş olduğumuz sorunlarımızın kısa sürede çözüm bulacağını umut ediyoruz”  ifadelerinde bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat