Başkan Akın, Şıra Meydanındaki Esnafla Bir Araya Geldi

Okunma: 95
GÜNCEL 26 Haziran 2022 10:30
Videoyu Aç Başkan Akın, Şıra Meydanındaki Esnafla Bir Araya Geldi
A
a

Başkan Akın, Şıra Meydanındaki Esnafla Bir Araya Geldi

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın Şıra Meydanındaki esnafla bir araya geldi. Ziyaret sonrası gözlemlerini paylaşan akın esnafın zor durumda olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın Şıra Meydanındaki Esnafla buluştu. Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın yapılan ziyaret sonrası esnafın durumu ile ilgili gözlemlerini paylaştı. Esnafın zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Akın Saadet Partisinde de bir büyük güvenin olduğunu söyledi. 

Akın açıklamasında;  Elazığ’ın yetiştirdiği bir evladı olarak Esnaf kardeşlerimize “işleriniz nasıl” diye sormaya ilk defa haya ettim. Çünkü Şıra meydanımızın sokakları bomboş. Çoğu esnafımız siftah yapamadan dükkanını kapatıyor. Bizler çözüm konusunda projelerimizi ve düşüncelerimizi aktardık. Saadet Partimize büyük bir güven ve teveccüh görüyorum. İlk seçimde bunun sonuçlarını hep birlikte göreceğiz inşallah. Esnafımız, Milletimiz müsterih olsun, 1 yıl içinde bu sorunlar tamamen bitecek, herkesi Manevi ve finansal açıdan rahatlatacağız inşallah kimsenin şüphesi olmasın. Geçmişte her fırsatta bunu yaptık, yine yapacağız inşallah. Biz bu kardeşlerimizin derdini kendi derdimiz bildik ve çözmekte kararlıyız, kimse bunun önünde duramaz. İfadelerini kullandı.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat