BAKAN SARIERIOĞLU'NDAN ELAZIĞLILARA BÜYÜK MÜJDE

Okunma: 773
GÜNCEL 29 Ocak 2018 14:25
Videoyu Aç BAKAN SARIERIOĞLU'NDAN ELAZIĞLILARA BÜYÜK MÜJDE
A
a

BAKAN SARIERIOĞLU'NDAN ELAZIĞLILARA BÜYÜK MÜJDE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli’deki programının ardından Ankara’ya gitmek üzere Elazığ Havalimanı’na geldi. Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada Elazığ’da çağrı merkezinin kurulacağını açıkladı. Bakan Sarıeroğlu’nun ilk kez açıkladığı Elazığ’a çağrı merkezi müjdesinin çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli’deki programının ardından Ankara’ya gitmek üzere helikopterle Elazığ Havalimanına geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Necip Çarıkçıoğlu, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Cihan Telo, Ak Parti İl Yönetimi, SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Havalimanı VIP salonuna geçen Bakan Sarıeroğlu bir süre il yöneticileriyle sohbet etti.
ÇOK MEMNUN OLDUM
 Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, yaptığı açıklamalarda ;Bakan Sarıeroğlu elazigsonhaber.com Haber Müdürü Furkan Dilaver’in sorularını cevaplandırarak; Öncelikle dün akşamdan başlamam lazım. Çünkü Elazığlı hemşerilerim beni çok güzel karşıladılar. Gece çok geç saatte Elazığ’da olmamıza rağmen teşkilatımız Vekillerimiz, Belediye başkanımız, Valimiz, hemşerilerimiz gerçekten yoğun ilgi ve alakayla karşıladılar. Çok memnun olduğumu ifade etmem lazım. Tüm Elazığlı hemşerilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.
ELAZIĞ’LA İLGİLİ OLAN ARAYI KAPATACAĞIZ
Elazığ’a tekrar geleceğini vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, Elazığ’la ilgili bir aramız oldu, yoğun bir çalışma temposundaydık ama inşallah arayı kapatacağız. Arka arkaya 2 programımızın tarihini netleştirdik. İlk olarak 10 Şubat’ta Gençlik Kollarımızın İl Kongresine katılacağız Allah’tan bir mani çıkmazsa. Sonrasında da inşallah 10 Mart tarihinde kadın kollarımızın il kongrelerine katılacağız ve inşallah buluşmamızla birlikte arayı da kapamış olacağız diye inanıyorum ifadelerini kullandı.
ELAZIĞ’LA İLGİLİ PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR
Elazığ’la ilgili yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, SGK il Müdürlüğü binasının temelimizi attık inşallah en kısa zamanda tamamlayıp hizmete sunacağız. Elazığ’la ilgili projelerimiz, çalışmalarımız, Elazığ’a yapılan yatırımlarla ilgili takiplerimiz tabi ki devam ediyor. Valimizle, Milletvekillerimizle birlikte İl başkanımızla iletişim halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yoğun bir tempoda çalışan bir bakanlık. Biliyorsunuz taşeron gibi bir konuyla ilgili önemli bir aşama kaydettik. Bir istihdam paketi imzaladık. Şimdi onun gelecek haftadan itibaren meclis çalışmaları başlayacak. Yasal zemine kavuşturacağız. Çalışmalarımız toplumumuzun her kesimiyle alakalı olarak yoğun bir biçimde devam ediyor ifadelerini kullandı.
VERİMLİ TOPLANTILAR ZİNCİRİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Tunceli programına da değinen Bakan Sarıeroğlu, Bugün Tunceli’deydik sabahtan beri çok yoğun ama çok keyifli, verimli bir toplantılar zinciri gerçekleştirdik. İş-Kur desteğiyle açılan 2 tane tekstil atölyemiz var. Yaklaşık 2500 kişiye yaza kadar istihdam sağladığımız projelerimiz. Benzer projelerimizi Türkiye’ni farklı illerinde de inşallah devam ettireceğiz dedi.
ELAZIĞ’A MÜJDE BAKANLIĞIN ÇAĞRI MERKEZİ KURULACAK
 Bakan Sarıeroğlu, Elazığ’la ilgili önemli bir müjdeyi de verdi.  Bakan Jülide Sarıerıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İletişim Merkezi olan ALO 170 Çağrı merkezinin Elazığ’da kurulacağını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuyla ilgili; Elazığ’la ilgili güzel çalışmalarımız olacak. Bakanlığımızın ALO 170’in yakın zaman da bir çağrı merkezini kurmayı planlıyoruz. İstihdam planlamalarını yapıyoruz. 2 tane yeni çağrı merkezimiz olacak. Bir tanesi Elazığ’da olacak. Önümüzdeki dönemde imkanlarımız dahilinde ne çalışma yapılması gerekiyorsa Elazığ’daki hemşerilerimizin yapmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam