AV. ADNAN DEMİR: GELECEK PARTİSİ BURADA PATLAMA YAPACAK, İKTİDAR PARTİSİ DE DERS ALMIŞ OLACAK

Okunma: 59
GÜNCEL 18 Mayıs 2020 11:00
Videoyu Aç AV. ADNAN DEMİR: GELECEK PARTİSİ BURADA PATLAMA YAPACAK, İKTİDAR PARTİSİ DE DERS ALMIŞ OLACAK
A
a

AV. ADNAN DEMİR: GELECEK PARTİSİ BURADA PATLAMA YAPACAK, İKTİDAR PARTİSİ DE DERS ALMIŞ OLACAK

Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Adnan Demir,’’Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrası ilimizde yapılacak ilk genel seçimlerde Gelecek Partisi patlama yapacak ve halkımızın büyük teveccühüne mazhar olacaktır.’’dedi.
Bir süre önce Gelecek Partisi’nin Elazığ Kurucu İl Yönetimi teşkilatının belirlenmesinden sonra çalışmalara başlandı. Korona virüse rağmen çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi bu yola büyük umutlarla giriyor. İktidar partisinin ilimizde her dönem 4-5 yılı boşa geçirip Elazığ’ı kaderine terk ettiğini belirten Gelecek Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Adnan Demir, siyasi çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Salgın sürecinin yapacakları çalışmaları olumsuz etkilediğini belirten Gelecek Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Adnan Demir,’’ İl Başkanlığımız açıldığı zaman deprem olmuştu ardından tam toparlandık derken virüs gerçeği ortaya çıktı. Bizim il ve ilçe yönetim kurulunu oluşturup bundan sonra çalışmalarımızı sahada yapmamız gerekiyor. Fakat masa başında oluşturduğunuz yönetim kurulunu sahaya yansıtamıyorsunuz. Çünkü bir gerçek var, virüs nedeniyle kimse dışarı çıkamıyor, çıkan kişilerde zorunlu olarak çıkıyor. Onun dışında toplantılar, toplu işler olmuyor. Dolayısıyla biz bu aşamada virüsün sona ermesini bekliyoruz. Parti binamızı belirledik. Parti binası için gerekli birtakım malzemeleri temin etmişiz. İl binamızın yeri de Belediye İş Merkezinin hemen üst tarafındaki Ozan İş Merkezindedir. Bu konuda bir eksiğimiz yok ama sadece süreç olarak bu virüsün geçmesini bekliyoruz. Virüs geçtikten sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’diye ifade etti.
‘’EKONOMİK PROBLEMLERİN OLDUĞU YERDE BAŞARISIZLIK KENDİLİĞİNDEN GELİR’’
Elazığ’da yaşanan depremden kaynaklı oluşan sorunlara dikkat çekerek, bu süreçte iktidar partisinin iyi yönetemediğini belirten Av.Demir, İktidarın büyük bir başarısızlığa uğrayacağını ifade etti. Av.Demir,’’ Türkiye genelinde büyük bir ekonomik problem var.  Ekonomik problemlerin olduğu yerde başarısızlık kendiliğinden gelir. Elazığ’da ise sadece ekonomik problem değil. Deprem ve virüs sonra daha büyük olaylar ortaya çıktı. Gerçekten şu an da insanlar elinde olan 3-5 parası varsa onları harcıyor. Ama bu virüs geçtikten sonra neler olacağının belirsizliği var. Depremden dolayı uğranılan zararın haddi var hesabı yok. Şahıs evini yapmış yeni bina, ama kentsel dönüşüm adı altında depremle bir çalışma yapılıp, yıkılmayacak evini dahi yıkarak adama büyük maddi kayıplar sağlattırıyor. Elazığ’da bundan 2 yıl önce evini yapmış olan ama depremde evi ağır hasarlı olup,  banka borcu dahi bitmemiş olan kişilerin bundan sonraki süreçte yeni bir evin ödemelerinin altından nasıl çıkacağını düşünmek bile istemiyorum. Gerçekten Elazığ’daki bu ekonomik sıkıntı Türkiye genelindeki ekonomik sıkıntılardan iki kat daha fazla büyüktür. Hele hele 20 bin 30 bin civarındaki binanın ağır hasarlı olup yıkılarak yeniden bir kent haline dönüşümü çok büyük sıkıntılar yaşatacaktır.  İnsanların maddi anlamda normal şartlarda altından kalkamazken, ikinci defa bir ev ödemesi yapmak zorunda kalacak bunu kaldıracakları mümkün değil.’’dedi.
‘’DEPREMZEDE VATANDAŞLAR NEFES ALACAK DURUMDA DEĞİL, KARŞILIĞI SANDIĞA YANSIYACAKTIR’’
 
Elazığ’ın yerel firmalara ihale verilmediğine değinen Av.Demir,’’Elazığ’da siyaset büyük bir sirkelenmeye sebep olacak diye düşünüyorum. İktidar partisi burada büyük bir ders alacak diye düşünüyorum. Bu yaşanan süreci iktidar partisi Elazığ’da iyi yönetemedi. Elazığ için ihale almış firmalara bakın, sıkıntıları anlarsınız. Elazığ’ın yerel firmalara ihale dahi verilmedi. Elazığ’daki depremzede vatandaşlar nefes alacak durumda değil. Bunun da karşılığı herhalde sandığa yansıyacaktır. Türkiye genelinde bir yansırsa üç yansırsa bizde on, yirmi yansıyacaktır bundan emin olun.’’dedi.
‘’GELECEK PARTİSİ BURADA PATLAMA YAPACAK, İKTİDAR PARTİSİ DE DERS ALMIŞ OLACAK‘’
İktidar partisinin ömrünün dolduğunu belirten Av. Demir, Elazığ insanının sabrettiğini ve bu dönem gereken cevabı vereceğini ifade etti. Av.Demir’’Gelecek Partisi olacak bu süreçte kendimizi ne kadar iyi anlatabilirsek, aktif bir rol üstlenebilirsek elbette ki Gelecek Partisi oy alacaktır. Ama biz parti olarak çalışmalarımızı iyi yapamazsak iktidar gibi olacağız bizde millet nezdinde dersimizi alırız. Gerçeği iktidar hiçbir çalışma yapmadan Elazığ’da yıllarca oy aldı. Yıllarca milletvekili çıkardı. Elazığ insanımız bu konuda sabretti çok sabretti ama bu dönem o dersi verecek. Gelecek Partisi burada hem bir patlama yapacak, hem de iktidar partisi bir ders almış olacak. Artık iktidarın da ömrünün dolduğu kanaatindeyim, uzun yıllar iktidarda kalmış olmanın vermiş olduğu güç sarhoşluğu da var. Hizmeti vermek için biraz da aç olmak gerekir. İktidar buna doymuş, nasıl olsa millet bize oy vermiş, tekrar tekrar hizmet vermeden bir iktidar dönemini 4 yılı 5 yılı boşa geçirip Elazığ’ı kaderine terk ediyorlar. Biz bu seçimde bunların düzeleceğini düşünüyoruz.’’ Diye ifade etti.
‘’GELECEK PARTİSİ’NDE KIYMET; POZİSYONA  VE MADDİ GÜCE DEĞİL TAMAMEN İNSANLIĞA GÖREDİR’’
Geçtiğimiz günlerde belirlenen İl Yönetim Kurulu üyelerine de değinen Av. Demir,’’  Bizdeki kıstas şudur; insan düzgünse, kişisel olarak, şahsi olarak, adli olarak bir problemi yoksa ister işçi olsun, ister çiftçi, hayvancılıkla uğraşan, köylü, simitçi, ister işi olmayan biri olsun bizim için bu listede yer alabilir. Yeter ki düzgün insan olsun. Geçmişte siyasette hep müteahhitleri, avukatları, parasal yönde belli bir itibarı olan insanları ön planda tutarlardı. Ama bizde öyle bir şeyin olmadığını İl Yönetim listesinde görmüş oldunuz. Gelecek Partisi’nde kıymet, maddi gücüne değil pozisyonuna göre değil değerine göre değil tamamen insanlığına göredir. Yeter ki bu parti için çalışsın, gönül versin, uğraşsın. Diğer taraftan da normal objektif ölçülerde problemi olmasın. Hukuki anlamda olsun genel anlamda olsun bir problemi olmasın. Biz bunlara partide yer veriyoruz. Göreceksiniz, ilçe teşkilatını oluşturacağız. İlçe Teşkilatını oluştururken de yine aynı ölçülerle hareket edeceğiz. Zaten bize AK Parti’nin o seçimlerde müracaat eden,  milletvekili adayları, eski il başkanları, yöneticileri transfer edecek olsak, bizim o zaman Gelecek Partisi’ne ihtiyacımız olmazdı. Gidip AK Parti’de siyaset yapardık. Dolayısıyla biz burada farklı olduğumuzu gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. ‘’ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat