AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BULUT; “ELAZIĞ 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINDA YER ALACAK”

Okunma: 85
YEREL HABER 17 Eylül 2020 16:13
Videoyu Aç   AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BULUT; “ELAZIĞ 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINDA YER ALACAK”
A
a

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BULUT; “ELAZIĞ 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINDA YER ALACAK”

Teşvik Yasasında 4. Bölgede yer alan Elazığ’ın 6. Bölgede kalmaya devam edeceği açıklandı.
Uzun zamandır tartışmalara yol açan ve Elazığ’ı dışlanmış gibi hissettiren depremden sonra teşviğe daha çok destek duyan Elazığ 6. Bölge teşviğinden 4. Bölgeye geçilmesi büyük yankı uyandırmıştı. Bunu üstüne bir çok milletvekili ve Elazığ halkı itiraz etmiş ve yeniden 6. Bölge de olmasını istenmişti. AKP MKYK ve ilimizin milletvekili Metin Bulut müjdeyi verdi. Elazığ yeniden 6. Bölge ilan edildi.
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılan MKYK üyesi ve ilimiz Milletvekili Metin Bulut” Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu sekiz ilin altıncı bölge teşviklerinden faydalanmaya devam etmesi için Cumhurbaşkanımıza sunduğumuz talebimiz makul karşılanmıştır. Takdirlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyoruz.
Hatırlanacağı üzere altıncı bölge tartışmaları başladığında konunun takipçisi olacağımızı ve gerekirse konuyu Cumhurbaşkanımıza taşıyacağımızı ifade etmiştik. Bugün Cumhurbaşkanımız talebimizi uygun gördü ve Elazığ’ımız altıncı bölge teşviklerinden faydalanmaya devam edecek. Hayırlı olsun.” dedi.
CUMHURBAŞKANIN ELAZIĞ’A NE ZAMAN GELECEĞİ BELLİ DEĞİL
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Eylül’de ilimize geleceği konusunda da açıklamada bulunan Metin Bulut” Bu konuda kim nederen nasıl bir bilgi almış bunu bilmiyorum. Bu işin içinde yer alan. Benim böyle bir konuda bilgim yok. Olsa ilk benim bilgim olur. Ancak Cumhurbaşkanımızın ilimize yapacağı bir ziyaret gündeminde yer alıyor. Fakat tarih konusunda kesin bir bilgi söz konusu değil. Cumhurbaşkanımız ne zaman tensip buyurursa bu tarihte ilimize gelip vatandaşlarımız ile birlikte olacaklar.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat