8 BİN KONUTUN TESLİM AŞAMASINA GELDİ

Okunma: 54
GÜNCEL 15 Ocak 2021 18:45
Videoyu Aç 8 BİN KONUTUN TESLİM AŞAMASINA GELDİ
A
a

8 BİN KONUTUN TESLİM AŞAMASINA GELDİ

AK Parti'li Bulut, Elazığlı depremzedelere 8 bin konutun teslim aşamasında olduğunu söyledi
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, depremzedeler için yapımına başlanan 19 bin 500 konuttan 8 binini teslim etme aşamasına getirdiklerini belirtti.
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, depremzedeler için yapımına başlanan 19 bin 500 konuttan 8 binini teslim etme aşamasına getirdiklerini belirtti. Bulut, geçen yıl Elazığ'da meydana gelen depremin yıl dönümü nedeniyle Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi.
Elazığ'daki depremde 37 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 900'e yakın vatandaşın yaralandığını hatırlatan Bulut, depremin hemen sonrasında devletin bütün kurumlarının harekete geçerek vatandaşın yanında olduğunu söyledi. Vatandaşların doğal gaz, su, elektrik faturalarıyla SGK primlerinin 3 ay ertelendiğini dile getiren Bulut, "Depremin üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen 19 bin 500 konutun ihalesini yaparak bunların inşaatına başladık. Şu anda 8 bin konutu hak sahiplerine teslim aşamasına getirmiş durumdayız. Bir yıl içinde yaklaşık 20 bin konutun ihalesini yapıp inşaatına başlamak kolay değil. Bu konutlar ortalama 100 bin kişiyi barındıracak. 100 bin kişi yeni bir şehir demek. Biz bir yıl içinde yeni bir şehir inşa ettik." dedi. CHP heyetinin Elazığ'ı ziyaret ettiğini aktaran Bulut, muhalefet partilerinin Elazığ'ı ziyaret etmesinden memnun olduklarını ancak yapılan açıklamaların bütün Elazığlıları üzdüğünü ifade etti. Bulut, "Bu arkadaşlarımızın depremden 347 gün sonra gelmiş olsalar da ziyaretlerinden memnun olduk. Ancak keşke yapıcı bir amaçla gelmiş olsaydılar. Gözümüzden kaçan hizmetleri gösterip eksikliklerimizi tamamlasalardı, bundan mutlu olurduk ama gördük ki destek olmaya değil, kendilerine malzeme bulmaya gelmişler. Ama şehrin bütün noktalarına gitmelerine rağmen bir şey bulamadılar. Onlar gelinceye kadar hükümetimiz vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılamış zaten." diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat