226 HAK SAHİBİ İÇİN ÇEKİLEN KURANIN İSİM LİSTESİ AÇIKLANDI

Okunma: 57
GÜNCEL 12 Ağustos 2022 13:28
Videoyu Aç 226 HAK SAHİBİ İÇİN ÇEKİLEN KURANIN İSİM LİSTESİ AÇIKLANDI
A
a

Elazığ'da çeşitli köylerde hak sahibi olan 226 kişi için kura Vali Ömer Toraman'ın da katılımıyla noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura sonucu isim listesi yayımlandı.

Elazığ’da meydana gelen deprem afetleri nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına geldi.
Bu kapsamda Maden İlçesi Gezin Köyü’nde 12 Hak sahibi için, Alaca Köyü’nde 6 Hak sahibi için, Alatarla Köyü’nde 5 Hak sahibi için, Avcılı Köyü’nde 5 Hak sahibi için, Bağlarca Köyü’nden 11 Hak sahibi için, Cip Köyü’nde 38 Hak sahibi için, Dallıca Köyü’nde 8 Hak sahibi için, Dambüyük Köyü’nde 18 Hak sahibi için, Güneyçayırı Köyü’nde 5 Hak sahibi için, Kızıltepe Köyü’nde 15 Hak sahibi için, Kozluk köyü’nde 4 Hak sahibi için, Muratcık köyü’nde 5 Hak sahibi için, , Örençay köyü’nde 13 Hak sahibi için, Tadım köyü’nde 11 Hak sahibi için,  Uzuntarla, köyü’nde 12 Hak sahibi için, Ürünveren köyü’nde 7 Hak sahibi için, Yalınız Köyü’nde 7 Hak sahibi için, Yedigöze Köyü’nde 34 Hak sahibi için kura çekimi yapıldı.
Kura çekiminin bitmesiyle birlikte hak sahibi vatandaşların isim listesi belli oldu.

https://elazig.afad.gov.tr/12082022-toplu-alan-koy-kura-sonuclari
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber