“TÜRKİYE KUPASINI ELAZIĞ’A İSTİYORUZ”

Okunma: 55
GÜNCEL 18 Eylül 2020 12:35
Videoyu Aç “TÜRKİYE KUPASINI ELAZIĞ’A İSTİYORUZ”
A
a

“TÜRKİYE KUPASINI ELAZIĞ’A İSTİYORUZ”

Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Alpay, 2020-2021 Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Finallerinin Elazığ’da oynanması için ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı.
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Alpay, bir basın açıklaması yaparak Türkiye Kupası Finallerinin Elazığ’da oynanması için çalışmaları başlattıklarını söyledi.
“ELAZIĞ’IN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”
2020-2021 sezonunda FİBA Avrupa Kadınlar Basketbol Ligi Eurocup’ta mücadele verecekBirevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Alpay, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile konuyu görüştüklerini ifade etti. Alpay: “Elazığ, bu yıl bir deprem yaşadı. Elazığ’da büyük sıkıntılar var. Bu noktada, Türkiye Kupası Finallerinin, Elazığ’da oynanması için federasyona yazılı olarak başvurumuzu ilettik. Başkanımız Hidayet Türkoğlu ve Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ile konuyu görüştük. Sayın Valimiz Erkaya Yırık’da TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile konuyla ilgili görüşme sağladı. Ben özellikle bu noktada Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Takımımız için çok büyük emekler sarf ediyor. Sayın Valimizin Elazığ’da olması sporun gelişmesi ve yükselişe geçmesi için büyük bir şanstır. Elazığ’a bu sene Kadınlar Türkiye Kupası Finallerini getirmek istiyoruz. Bu şehrin ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Büyük takımlar buraya gelecek. Burada basketbol şenliği yaşanacak. Hem depremin hem de pandeminin Elazığ’a yaşattığı olumsuz havanın manevi olarak sarılması ve Elazığ’ın ekonomisini canlandırması açısından bu konuyu önemsiyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat