“Gezgin Vezne” Elâzığ ve Tunceli yollarında

Okunma: 102
GÜNCEL 2 Ağustos 2022 11:41
Videoyu Aç “Gezgin Vezne” Elâzığ ve Tunceli yollarında
A
a

“Gezgin Vezne” Elâzığ ve Tunceli yollarında

Aksa Elektrik’in mobil aracı hizmete devam ediyor
 
Türkiye’nin Çoruh ve Fırat bölgelerine bağlı 9 ilinde elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, “Gezgin Vezne” adını verdiği mobil hizmet aracı ile müşteri hizmet merkezlerine gitmeden birçok işlemi gerçekleştirme olanağı sunmaya devam ediyor. Şirket, Elâzığ ve Tunceli illerinde de mobil hizmet aracını devreye aldı.
 
Fırat bölgesinde 900 binden fazla aboneye elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, “Gezgin Vezne” adını verdiği mobil hizmet araçlarıyla Elâzığ ve Tunceli’de abonelerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
 
Abonelerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla yeniliklerine ara vermeden devam eden Aksa Elektrik, Gezgin Vezne ile abonelerinin ayağına kadar gidiyor. Gezgin Vezne ile sağlanan mobil hizmet sayesinde; abonelik başvurusu, abonelik iptali, fatura ödeme gibi birçok işlem Aksa Elektrik şubelerinde olduğu gibi kolaylıkla yapılabiliyor.
 
Aksa Elektrik’in mobil hizmet aracının izleyeceği rotaya, www.aksafirat.com  web sitesi ile şirketin sosyal medya hesapları üzerinden düzenli olarak duyurulacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber